OCC’nin Trump Döneminde Bankaların Kripto Varlık Ticareti Yapmasına İzin Verdiği İddia Edildi • Coinkolik
Yükleniyor...

OCC’nin Trump Döneminde Bankaların Kripto Varlık Ticareti Yapmasına İzin Verdiği İddia Edildi

ABD’nin düzenleyici kurumu OCC’nin Trump döneminde “bazı bankaların kripto varlık ticareti yapmasına izin verilmeli” tespitinde bulunduğu iddia edildi.

occnin trump doneminde bankalarin kripto varlik ticaretine izin verdigi iddia edildi

ABD’nin düzenleyici kurumu OCC’nin Trump döneminde “bazı bankaların kripto varlık ticareti yapmasına izin verilmeli” tespitinde bulunduğu iddia edildi. Ancak tespit, hiçbir zaman kamuya açıklanmadı. 

Politico, Cuma günü isimsiz kaynaklara atıfta bulunan bir makale yayımladı. Makalede ABD’nin bankacılık düzenleyici kurumu Para Birimi Kontrol Ofisi’nin (OCC), Trump döneminde bazı bankaların kripto varlık ticareti yapmasına izin verilmeli kararı aldığı iddia edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kamuya açıklanmayan bu karar, Trump’ın kripto varlıklara yönelik bakış açısına karşı çıkıyor. Daha önce aktardığımız üzere ABD Eski Başkanı Donald Trump, Haziran ayında verdiği bir röportajda Bitcoin’in “bir aldatmaca gibi göründüğünü” söylemişti. Başkanlık seçimi gerçekleştikten birkaç hafta sonra ise Coinbase CEO’su Armstrong, ABD Hazine Bakanlığı’nın özel kripto cüzdanlarının sahiplerini bir dizi zahmetli veri toplama gereksinimleriyle takip etmeye yönelik söylentileri Twitter üzerinden paylaşmıştı. Biden’ın OCC vekili Michael Hsu, Mayıs ayında göreve başladığından bu yana OCC’nin kripto varlıklara yönelik yaklaşımını gözden geçiriyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x