Yükleniyor...

OKBChain Nedir?

Bugün sizlerle birlikte OKX borsasının yeni blok zinciri olan OKBChain’i inceleyeceğiz.

Bugün sizlerle birlikte OKX borsasının yeni blok zinciri olan OKBChain’i inceleyeceğiz. 

OKBChain Duyuruldu

Star Xu olarak bilinen deneyimli kripto para birimi yatırımcısı ve geliştiricisi Mingxing Xu’nun paylaştığı bir tweet gündeme bomba gibi düştü. Görünüşe göre kripto endüstrisi, 2023’ün ilk çeyreğinde bir blok zincirinin daha piyasaya sürüldüğünü görebilir. 

OKBChain Özellikleri

Mingxing Xu, dün gün içerisinde yeni projenin ayrıntılarını paylaştı. Xu’nun paylaştığı ayrıntılara göre, OKBChain adını taşıyan bu blok zincir 2023’ün 1. çeyreğinde en kısa sürede yayına girecek. Bu yeni blok zincirin gelişimi halihazırda var olan OKXChain’in ilerlemesinden ayrı tutulacak. Bununla birlikte OKXChain %100 topluluk odaklı olmaya devam ederken, OKBChain OKX şirketinin kendisi tarafından geliştirilecek, küratörlüğünü yapacak ve tanıtılacaktır. OKBChain mimarisine dair çok net bilgiler verilmese de önümüzdeki haftalarda detaylı bilgilerin açıklanması bekleniyor ancak, OKXChain’deki Proof of stake mutabakatından ayrı olması bekleniyor. 

Mingxing Xu’nun yaptığı bu paylaşım sonrası, OKX ekosisteminin temel kripto para birimi olan OKB’nin fiyatı 2021’deki en yüksek seviyesini aştı ve 52,31 doları aşan yeni bir rekor kırdı. 

OKX, Asya ve BDT bölgelerinde yer alan en etkili ekosistemlerden biri olduğundan, kendi blok zincirini piyasaya sürüyor olması, dünyanın her yerindeki geliştiriciler, yatırımcılar ve kripto merakıları tarafından merakla bekleniyor. 

okbchain okb blokzincir

OKXChain Nedir?

OKXChain, OKX topluluğu tarafından geliştirilen programlanabilir bir blok zincirdir. Aralık 2020’de piyasaya sürülen bu zincir, kripto endüstrisinde iki ana ekosistemle uyumludur. OKX, hem Ethereum Sanal Makinesi (EVM) hem de Bloklar Arası İletişim Protokolü (IBC) ile sorunsuz şekilde birlikte çalılabilir. Bu nedenle blok zinciri, merkezi olmayan bir ağ olan Ethereum ve Cosmos ile zahmetsizce etkileşime girebilir. OKXChain, Tendermint algoritmasından ve yetkilendirilmiş hisse ispatı (DPoS) mutabakatından yararlanır. 

OKBChain Nedir? 

OKBChain, kripto para birimi değişimi OKX ekibi tarafından geliştirilen yeni bir blok zinciridir. 2022 yılında sessizce geliştirilen OKBChain’in varlığı ilk kez 16 Şubat 2023’te OKX’in kurucusu Mingxing Xu tarafından kamuoyuna açıklandı. 

Bay Xu, OKXChain’den ayrılacağını ve diğer hedeflere hitap edeceğini vurguladı. Ancak, OKBChain’in OKB tokenine ve ekosistemine daha fazla fayda sağlayacağı açık. 

Büyük olasılıkla yeni blok zinciri, OKX şemsiyesi altında geliştirilen ve tanıtılan bir hizmet ailesine entegre edilecek. Ayrıca OKBChain’in geliştirici dostu özelliğini optimize etmek için EVM ve IBC desteğine sahip olması da mantıklı görünüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner