Yükleniyor...

Coinbase Yöneticisinden ABD Kongresine Eleştiri

Coinbase yöneticilerinden biri ABD Kongresinin kripto düzenleme çalışmalarını hızlandırması gerektiğini söyledi.

coinbase

Coinbase yöneticilerinden biri ABD Kongresinin kripto düzenleme çalışmalarını hızlandırması gerektiğini söyledi.

Coinbase baş politika sorumlusu Faryar Shirzad, ABD Kongresinin kripto para sektörünü düzenleme çalışmalarının hızlanması gerektiğini katıldığı bir programda dile getirdi.

Coinbase Baş Politika Sorumlusu Kongrenin Adım Atması Gerektiğini Düşünüyor

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan Coinbase‘in Baş politika yöneticisi Faryar Shirzad, ABD Kongresinin kripto düzenleme çalışmalarını hızlandırması taraftarı.

Katıldığı bir programda konu hakkında yorum yapan Shirzad şunları söyledi:

“Kongrenin adım atmasına ihtiyacımız var. Yasa koyucular kripto endüstrisi için net bir yön verdiği sürece atıl broker bayilerini ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kaydettirmeye istekli olacaklardır.”

Buna karşılık, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, federal kurumun mevcut kurallarının zaten token çıkaran kripto platformları için net düzenlemeler sağladığını söyledi. Gensler ek olarak, kurumun menkul kıymetler yasalarının doğrudan kripto pazarlarına uygulanabileceğini de belirtti.

Gensler’ın bu görüşlerine karşın Shirzad şunları söyledi:

“Her kripto para biriminin menkul kıymet değil ve her kripto para biriminin menkul kıymet olup olmadığı konusundaki tartışma ise tam bir Amerikan menkul kıymeti.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner