Yükleniyor...

Önde Gelen Madencilik Cihazı Üreticisi, Spot Cihaz Satışını Durdurdu

Dünyaca ünlü madencilik cihazı üreticisi Bitmain, spot cihaz satışını durdurduğunu açıkladı.

madenci

Dünyaca ünlü madencilik cihazı üreticisi Bitmain, spot cihaz satışını durdurduğunu açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirket, Çin’in baskılarının ardından madencilik faaliyetlerine son veren madencilerin, cihazlarını düşük fiyatla satışa çıkarmasının ardından, spot cihaz satışı yapmayacağını duyurdu.

Bitmain yaptığı açıklamada, Bitcoin’in (BTC) ATH seviyesine ulaştığı Nisan ayından bu yana, madencilik cihazı fiyatlarının %75 oranında düştüğü belirtti ve ekipman satışı yapmayacaklarını ifade etti. Bitmain bu hamlesiyle sektöre veda eden madencilerin, ellerindeki madencilik cihazlarını daha yüksek bir fiyata satmalarını sağlayabilir. Buna ek olarak arzın azalmasıyla beraber, uzun vadede cihaz fiyatlarının yükselmesi, Bitmain’in de yararına olabilir.

Şirket, altcoin üretmek için kullanılan madencilik cihazı satışlarının ise devam edeceğini duyurdu. Bir şirket sözcüsü, konu hakkındaki bilgileri doğrulasa da spot cihaz satışının ne zaman başlayacağına dair ise bir bilgi paylaşmadı.

Ucuz Cihaz Sayısında Büyük Artış

Çin’in baskıları ve madencilik faaliyetlerini yasaklaması sebebiyle, birçok madenci sektöre veda etmek durumunda kaldı. Bu sebeple madencilik cihazı satışlarında da önemli bir artış meydana gelirken, cihaz fiyatları da büyük ölçüde düştü.

Sai Technology’den Arthur Li’nin açıklamasına göre, daha önce 600 yuan civarında olan madencilik cihazları, şimdilerde 150 yuandan (23 dolar) alıcı buluyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x