Yükleniyor...

Ontario Düzenleyicisi, Tüketici Koruma Uyarısına Kripto Firmalarını da Dahil Etti

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), yayınladığı tüketici uyarısında kripto firmalarına da yer verdi.

ontario

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), yayınladığı tüketici uyarısında kripto firmalarına da yer verdi.

OSC’nin yatırımcılara yaptığı uyarı, yasa dışı faaliyetleri kapsıyor. Düzenleyici, yatırımcıları riske sokabilecek şirketler ve bireyler için bir uyarı listesi oluşturdu.

Uyarı listesinde Kucoin, PhenoFX, Crestswiftrade.com ve FX-BTC Trade şirketleri yer aldı. Bu firmalar, yargı bölgesinde kayıtsız firmalar olarak görülüyor.

Listede yer alan kripto firmaları, döviz komisyoncuları olduğu iddia edilen diğer firmalar arasında yer aldı. Bazı firmalar dolandırıcılık iddiasıyla karşı karşıya.

OSC, Haziran ayında Kucoin’in Ontario’da faaliyet göstermesini yasaklayan bir karara imza attı. Düzenleyicinin hamlesi, 2021’de Kanada menkul kıymet düzenleyicilerinin dijital varlıkların menkul kıymet olup olmadığına bakmaksızın kripto borsalarının menkul kıymet borsaları olarak ele alma kararının bir parçası olarak geldi. OSC, o tarihten beri kayıtsız olarak faaliyet gösteren kripto para borsalarının peşine düştü. Kripto para borsası Bybit, Ontario düzenleyicisiyle anlaşmaya varmayı başardı.

KuCoin CEO’su Johnny Lu, kısa bir süre önce kripto para sektöründe likidite sıkıntıları sebebiyle şirketin para çekme işlemlerini durduracağına ilişkin söylentileri kesin bir dille yalanladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner