OpenSea'deki Bir Hata, 100.000 Dolar Değerinde 42 NFT'yi Yok Etti • Coinkolik
Yükleniyor...

OpenSea’deki Bir Hata, 100.000 Dolar Değerinde 42 NFT’yi Yok Etti

Popüler NFT pazar yeri OpenSea’deki bir hata, en az 42 NFT'nin bir yakma adresine gönderilmesine neden oldu.

openseadeki bir hata 100 000 dolar degerinde 42 nftyi yok etti

Popüler NFT pazar yeri OpenSea’deki bir hata, en az 42 NFT’nin bir yakma adresine gönderilmesine neden oldu. Bu, artık hareket ettirilemeyecekleri ve etkin bir şekilde yok edildiği anlamına geliyor. 

Sorun ilk olarak Ethereum Name Service’in (ENS) baş geliştiricisi Nick Johnson tarafından gündeme getirildi ve Nick Johnson, NFT biçiminde gelen bir ENS adını aktardığında bunun bir yanma adresine gittiğine dikkat çekti. Bu, kimsenin kontrol etmediği ve bir daha taşınamayacağı bir adrese gönderildiği anlamına geliyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ENS, blokzinciri adreslerini alan adlarıyla ilişkilendirmenizi sağlayan bir hizmettir. Karmaşık blokzinciri adresleri yerine insan tarafından okunabilen adlara işlem göndermeyi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Yakılan ENS adıyla ilgili olarak Johnson, bunun şimdiye kadar kaydedilen ilk ENS adı olduğunu belirtti. Ad, bir palindrom olan rilxxlir.eth idi. Johnson, ENS adını kendi hesabına taşımak için OpenSea’ye girerek transfer etti. Böylece, yanlışlıkla yanma adresine göndermiş oldu. Johnson attığı tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“OpenSea’ye çılgınca bir çağrı, son 24 saat içinde transfer sayfalarında ortaya çıkan ve ENS isimlerine yapılan tüm ERC721 transferlerini etkileyen bir hatanın ilk ve görünüşe göre tek kurbanı olduğum ortaya çıktı. rilxxlir.eth’in mülkiyeti artık kalıcı olarak yandı.”

Johnson, ENS adının denetleyicisi olmaya devam ettiğinden, ENS adının bağlantılı olduğu blokzinciri adresleri açısından hala değiştirebilir. Sadece ismin kendisini taşıyamıyor.

Johnson daha sonra benzer şekilde etkilenen diğer insanlardan bilgi aldı ve 42 NFT’yi içeren 32 işlemin bir listesini hazırladı. NFT’lerin çoğunluğu ERC-721 standardındaydı, ancak birkaçı ERC-1155’i kullanıyordu. NFT’lerin her birinin taban fiyatlarını (piyasadaki en düşük fiyat) kontrol etti ve toplamını 100.000 dolar olarak hesapladı. 

Johnson, OpenSea’nin şimdi hatayı düzelttiğini iddia etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x