Yükleniyor...

Orchid (OXT) Coin Nedir?

Orchid coin (OXT), kripto para birimiyle çalışan bir sanal gizli ağ (VPN) olan Orchid’in yerel token'ıdır.

orchid coin

Orchid coin (OXT), kripto para birimiyle çalışan bir sanal gizli ağ (VPN) olan Orchid’in yerel token’ıdır. Kripto parasının sembolü OXT’dir.

Orchid coin 4 kişi tarafından kurulmuş bir platformdur. 2019 yılının aralık ayında piyasaya sürülmüştür. Orchid’in amacı, herkesin herhangi bir katılımcı sağlayıcıdan bant genişliği satın almasına izin vermek için kripto para birimi ödemelerini kullanarak internet özgürlüğü sınırlamalarının üstesinden gelmektir. 

Ethereum Blockchain üzerine inşa edilen proje, Ethereum’un yavaş ve masraflı yapısından sıyrılmak için çeşitli araçlar geliştirdi. Orchid ağında gerçekleştirilen işlemler, zincir dışı gerçekleşiyor. Bu sayede kullanıcılar, Ethereum’un yavaşlığından ve yüksek işlem ücretlerinden korunmuş oluyor.

Ethereum üzerinde ERC-20 akıllı kontratıyla oluşturulan token’ın maksimum arzı bulunmamaktadır. Bu, duruma göre daha fazla tokenin basılabileceği anlamına gelmektedir. Bununla birlikte Ethereum üzerinde OXT madenciliği yapılabiliyor. Madenciler, kullanıcılara bant genişliği sağlayarak token ödülleri kazanıyor.

Orchid Nasıl Satın Alınır?

Orchid ağının temel bileşenleri arasında Orchid uygulaması, OXT coin, Orchid hesapları, Orchid protokolü, nano ödemeler, programlanabilir ağ ile pasif gelir elde etme bulunmaktadır. Orchid uygulaması kullanarak da akıllı telefonlar ile her yerden kripto para takipleri gerçekleştirilebilmektedir. Orchid istemcisi Android, iOS, Linux ve macOS üzerinden kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. 

Orchid coin, Binance ya da Kraken gibi borsalardan kolaylıkla satın alınabilmektedir. Bu borsalar üzerinden coin işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Diğer kripto varlıklar gibi Orchid coin alım satım, transfer gibi işlemler pratik bir şekilde kullanılan bir borsa platformu üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. 

Satın alınan hesaplar ile Orchid kullanıcıları Orchid kredileri de satın alabilmektedir. Peki, bu krediler ile kullanıcılar nelere sahip olmaktadır?

  • Orchid ağı üzerinden bant genişliği satın alınabilmektedir. 
  • Satın alımdan sonra bir kısmı depozito olarak ayrılmaktadır. Bu sayede kötüye kullanımın önüne geçilmektedir. 
  • Blok zincirde yapılan işlemler için yapılan küçük ödemelere gas ücreti denmektedir. Kredilerin bir kısmı da ortaya çıkan ücretleri karşılamada kullanılmaktadır.
  • İşlem ücretleri için de Orchid kredileri kullanılabilmektedir. 
Untitled 1 32

Pasif Gelir Elde Etme

Bir sağlayıcı, bir miktar Orchid coin stake’lemesi ile stake depozitosu oluşturmaktadır. 

  • Akıllı sözleşmeyi kullanarak herkes node’lar üzerinde OXT stake’leyebilir.
  • Müşteriler, ilgili OXT depozito boyutlarına göre yeni düğümler seçerler.
  • Daha büyük stake depozitoları bu sayede, orantılı olarak daha fazla kullanıcı, bant genişliği ve gelir sağlar.
  • Düğüm zaten maksimum bant genişliğindeyse ek stake’ler boşa harcanmış olur.

Token’lar stake için kilitlendiklerinde bant genişliği sağlama için hemen kullanılabilirler. Sağlayıcı staking sözleşmesinden token’leri çekmek istiyorsa bir “kilit açma” işlem süreci başlatmalıdırlar ve bu süreçte sağlayıcılar üç ay boyunca fonlarını stake depozitosu olarak kullanamazlar ya da transfer edemezler.

Orchid ekosisteminde takas edilen değerin miktarı ne olursa olsun belirli bir satıcının değişken stake miktarı, toplam stake’inin bir yüzdesiyle o kişiye aynı yüzdeyle bir kullanıcı trafiği ve işlem akışı sağlar. Tipik ve dürüst satış davranışıyla bu işlem akışı miktarı, toplam gelire yansır. Satıcıların staking kararları, kendi seçimlerine bırakılır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner