Yükleniyor...

Pakistan’ın Ünlü Meme’i 51.530 Dolara NFT Olarak Satıldı

Pakistan'ın en çok paylaşılan meme'lerinden biri olan "Mudasir ile dostluğumuz sona erdi” isimli photoshoplanmış görsel şimdi 51.

nft

Pakistan’ın en çok paylaşılan meme’lerinden biri olan “Mudasir ile dostluğumuz sona erdi” isimli photoshoplanmış görsel şimdi 51.530 dolar (kabaca 38,273,13 Rs) karşılığında NFT olarak açık artırmaya çıkarıldı ve bir alıcı buldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Muhammed Asif Raza’nın yıllar önce bir arkadaşına küstüğünü ilan ettiği ve viral olan gönderi müzayedeye çıkarıldı. Gucranvala kentinde yaşayan Raza, 2015’te Facebook’tan yaptığı paylaşımla Mudasir İsmail Ahmet’le arkadaşlığını bitirdiğini ve yeni en iyi arkadaşının Salman Ahmet Naqash olduğunu duyurmuştu.

Screenshot 2021 08 03 at 1.37. 1200x768.png

Raza, amatör bir photoshopla Ahmet’in fotoğraflarının üzerinin çizildiği ve Naqash’la el ele tutuştuğu bir görseli de gönderiye eklemişti. Pakistanlı, Ahmet’in “çok bencil olduğunu ve kendisine saygısızlık yaptığını” yazmıştı.

Öte yandan fotoğraf viral olduktan sonra ikili barışmış ve Naqash’ı da aralarına katmışlardı. Raza bunun ardından yeni bir görsel daha hazırlamıştı.

Bu olaydan 6 yıl sonra “Mudasir’le arkadaşlığım bitti” karesinin NFT’si, Birleşik Krallık merkezli Alter adlı startup’ın düzenlediği müzayedede 51.530 dolara alıcı buldu. Alter, kazancın küçük bir kısmını alırken, büyük kısmı meme’in orijinal yaratıcısı Rana’ya gidecek. Bu, Pakistan’ın NFT olarak satılan ilk memesi.

Rana, The Vice’a şöyle konuştu; 

“Gönderinin bu kadar viral olacağını ve tüm dünyaya yayılacağını asla bilemezdim. Birçok haber ajansı bizimle röportaj yaptı. Bizim hakkımızda çizgi film bile yapıldı. Polonya halkı çok seviyor. İki üç kişiden Polonya vizesi teklifi aldım. Oradaki duvarlara adımı bile yazdılar.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x