Yükleniyor...

Paribu, Afrika’da 700 Kişilik Su Kuyusu Açtırdı

Kripto borsası Paribu, sürdürülebilir projeler kapsamında dokuzuncu su kuyusunun açılışı için yeniden Afrika'ya adım attı.

Paribu Afrikada 700 Kisilik Su Kuyusu Actirdi

Kripto borsası Paribu, sürdürülebilir projeler kapsamında dokuzuncu su kuyusunun açılışı için yeniden Afrika’ya adım attı.

Paribu, Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda; yoksulluğa son, nitelikli eğitim ve temiz su ve sanitasyon konularını sahiplenerek faaliyetlerini sürdürüyor.

Paribu, Dokuzuncu Su Kuyusu için Tekrar Afrika’da

Paribu, dünyadaki dezavantajlı bölgeler için sürdürülebilir projeler yürüten Sen De Gel Derneği iş birliğiyle Afrika’daki dokuzuncu su kuyusunu açtırdı.

Temiz suya erişimin önemine dikkat çeken Paribu, Nort Bank Gambiya’nın Medina Kanuma köyünde 700 kişinin yararlanabileceği su kuyusunun açılışını gerçekleştirdi. Paribu, bugüne kadar açtırdığı su kuyularıyla toplam 4050 kişinin temiz suya erişmesine aracı oldu.

Sosyal projelerde de önemli adımlar atan Paribu’nun CEO’su Yasin Oral, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Dünya ülkelerinin üçte biri, temiz suya erişim konusunda orta ve yüksek düzeyde sorun yaşıyor. Bu zorluklara çözüm yaratmayı, sorumluluklarımız arasında görüyoruz. Sen De Gel Derneği ile yaptığımız su kuyusu projesiyle olabildiğince çok insan bu anlamda fayda üretmeye devam edeceğiz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner