Yükleniyor...

Paribu Güncellendi: Genel Bakış ve Yeni Paribu Nasıl Kullanılır?

Paribu, nisan ayı itibariyle mobil uygulamasının ve web sitesinin tasarımında bazı güncellemeler yayınladı.

Paribu, nisan ayı itibariyle mobil uygulamasının ve web sitesinin tasarımında bazı güncellemeler yayınladı. Bu içeriğimizde Paribu’nun hem yeniliklerini hem de güncellenen arayüzünü inceleyeceğiz. 

Paribu’nun yenilenen anasayfasında piyasa verilerinden, projeler hakkındaki son duyurulara kadar birçok özellik yer alıyor. 

Yenilikler sadece anasayfa ile kalmıyor. Paribu’nun yenilenen hesap yönetim sistemi ile güvenlik tercihlerinizi ve hesap ayarlarınızı kolaylıkla inceleyebiliyor ve yönetebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra yüksek teknoloji altyapısı ve yeni hızlı erişim menüsü ile işlemlerinizi tek aksiyonla saniyeler içinde başlatabilirsiniz. 

Piyasalardan haberdar olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Paribu’nun yeni özellikleri ile piyasaları, favoriye ekleme, pinleme, piyasa alarmı kurma ve grafik gösterim özellikleri ile farklılaşan tercihlerinize göre düzenleyerek takip edebilirsiniz. 

Varlıklarınızı takip etmek istediğinizde, alış ve satış işlemlerinize piyasa detaylarından erişebilir, varlıklarınızı ve transfer geçmişlerinizi cüzdanınızdan kolayca takip edebilirsiniz. Piyasalar bölümüne geldiğinizde, 100’den fazla varlığın fiyatını, son 24 saatlik fiyat değişimini, günlük hacim miktarını ve grafiğini dilediğiniz gibi inceleyerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Yine bu bölümde yer alan “öne çıkanlar, en çok işlem görenler, favoriler ve değeri en çok değişenler seçeneklerinden hem detaylı veriler elde edebilir hem de favori varlıklarınızı daha kolay inceleyebilirsiniz. 

Paribu’ya daha önce üye olmayan kullanıcılar Paribu’da hesap oluşturun bölümünden kendilerine yeni bir hesap oluşturabilirler. Hesabınızı oluşturmak için dakikalar harcamanıza gerek yok. Ad, soyad, cep telefonu numarası, parola ve e posta gibi bilgilerinizi girerek bu işlemi birkaç dakika içinde kolayca halledebilirsiniz. 

Üyeliğimizi gerçekleştirdik, hesabımızı açtık ve Paribu’nun yenilenen arayüzü şu anda karşımızda. Giriş yaptıktan sonra açılan anasayfa üzerinde aşağı indikçe piyasa verilerini, açık emirlerinizi, işlem alarmlarını görebiliyorsunuz. 

Piyasalar bölümüne tıkladığımızda Türk Lirası ve USDT olmak üzere iki farklı işlem çifti olduğunu görüyoruz. Yine aynı sekme içerisinde yer alan “FAN” butonuna tıklayarak Paribu üzerinde yer alan fan token’ları görebilir, “BOX” butonuna tıklayarak da erken dönem projelerine erişebilirsiniz. Demin de bahsettiğim gibi yine bu sayfa üzerinden varlıkların günlük, haftalık ve aylık değişimlerine göz atabilir ve grafiklerini inceleyebilirsiniz. 

Dilerseniz şimdi de cüzdan bölümünü inceleyelim. Ana sayfanın üst bölümünde yer alan cüzdan sekmesine tıkladığımızda, sahip olduğumuz varlıkların türü ve miktarına kadar pek çok detay bizleri karşılıyor. Bildirimler bölümüne tıklandığında ise hesabınızdaki son gelişmelere ve platformun gönderdiği duyurulara göz atabiliyorsunuz. Yine bu sekmede de öne çıkanlar, bildirimler ve duyurular gibi kategoriler yer alıyor. 

Tüm bunların yanı sıra, yenilenen arayüzle birlikte eğer beyaz ekran gözlerinizi yoruyorsa gece moduna geçiş yapmanız mümkün. Şahsen arayüzün beyaz olması benim gözlerimi oldukça yoruyor. 

Şimdi de dilerseniz alım satım ekranının nasıl göründüğüne göz gezdirelim. Bu işlemi gerçekleştirmek için herhangi bir varlık seçelim. Ben örnek olması açısından Bitcoin’i seçiyorum. Açılan sayfada gördüğünüz gibi sol tarafta Bitcoin’in birim fiyatı, miktarı ve toplam fiyatı yer alırken, onun altında Bitcoin’e ait günlük, haftalık ve aylık grafikler yer alıyor. Ekranımızın tam ortasında ise bekleyen alış emirleri ve bekleyen satış emirlerinin bir listesini görüyoruz. 

Sağ bölüme baktığımızda ise Paribu üzerinde yer alan diğer varlıkların detaylarını inceleyebiliyoruz. Ekranın tam ortasında yer alan alış ve satış emirlerinin altında ise açık emirleriniz, emir geçmişiniz ve piyasa geçmişiniz yer alıyor. Yine bu bölümden de geçmiş işlemlerinizi gözden geçirmeniz mümkün. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner