Yükleniyor...

Paribu Yarının Dünyası İçin Sosyal Sorumluluk Projelerine Destek Veriyor

Açlık, yoksulluk, temiz suya erişim zorluğu, nitelikli eğitim gibi birçok konuda milyonlarca insanın sorun yaşadığı bir dünyada; sosyal sorumluluk projelerinde yer almak çoğu zaman büyük anlam taşıyor.

paribu yarinin dunyasi icin sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor 2

Açlık, yoksulluk, temiz suya erişim zorluğu, nitelikli eğitim gibi birçok konuda milyonlarca insanın sorun yaşadığı bir dünyada; sosyal sorumluluk projelerinde yer almak çoğu zaman büyük anlam taşıyor. Bu anlamda ülkemizde de birçok anlamlı proje düzenlenip, ihtiyaç sahiplerinin mağduriyetleri karşılanırken; önde gelen yerli kripto para borsalarından Paribu da üzerine düşeni yaptı ve bugüne kadar birçok sosyal sorumluluk projesinde yer aldı.

Türkiye’nin önde gelen sosyal sorumluluk platformlarına katkı sunan Paribu; şimdi de global bir hedef doğrultusunda uluslararası alanda da yardım faaliyetlerine devam ediyor. 10 Eylül 2020 tarihinde Paribulog adlı blog sayfalarında yayınladıkları yazıda “BM’nin Ocak 2016’da yayımladığı, “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları” metninden hareketle, 17 amaçtan üçü olan “yoksulluğa son”, “nitelikli eğitim” ve “temiz su ve sanitasyon” konularında hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda adımlar atıyoruz.” diyen Paribu, bu anlamda harekete geçti.

Türkiye’deki Sosyal Sorumluluk Projelerine Katkıları

Yerli kripto para borsası Paribu, yoksullukla mücadele konusunda somut adımlar atarak; bu anlamda en güvenilir derneklerden biri olan Ahbap Platformu ile bir dayanışma örneği sergilediklerini ve 2018’den bu yana derneğe düzenli bağışta bulunduklarını belirtti. Ayrıca borsa, platformun 12 kampanyası ile ameliyat, tedavi, barınma, cenaze, protez ve pandemi döneminde temel ihtiyaçlar konusunda ihtiyaç sahibi kişilere yardımlarını ulaştırdı.

paribu yarinin dunyasi icin sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor

Paribu, geleneksel Bitcoin Pizza günü olarak kutlanan günde de o güne ayrılmış bütçeyi, AHBAP platformunda yardıma ihtiyacı olan dört aileye bağışladı.

Nitelikli Eğitim İçin TOG Bağışları

Blog yazılarında, ülkemizdeki çocuk ve gençlerin nitelikli eğitim alabilmesinin önemini vurgulayan Paribu; bu doğrultuda şirket olarak TOG’a (Toplum Gönüllüleri Vakfı’na) yardımda bulunulduğunu kaydetti.

Kadınlar Günü gibi özel günlerdeki bağışların yanı sıra, Paribu’nun basın toplantıları ve sektörel buluşmalarda da katılımcılar adına TOG’a bağışta bulunduğu ve katılımcılara TOG’un bağış sertifikalarının verildiği aktarıldı.

Yine çocuk ve gençlerin kültürel ve sanatsal faaliyetlerinin de nitelikli eğitimin bir parçası olması gerektiğini belirten Paribu, bu anlamda da İKSV Alt Kat adlı platforma sponsorluk desteği verdiklerini bildirdi.

Yeni Hedef Afrika

Tüm dünyadaki ülkelerin üçte biri orta veya yüksek düzeyde su stresi yaşıyor. Afrika’da ise temiz suya erişim zorluğu, bölge insanlarını tehdit ediyor.

Bu sebeple birçok yardımsever ve hayır kurumları, Afrika’daki bölgelerde su kuyusu açarak bölge insanlarının temiz suya erişimlerini kolaylaştırıp; daha yaşanabilir bir hayat sunuyor. Paribu da bu noktada uluslararası bir destek vererek; dezavantajlı bölgelerde bugüne dek yaklaşık 450 bin kişinin yararlandığı projeleri ile bilinen Sen De Gel Derneği aracılığıyla, Afrika ülkesi Gambia’da dört su kuyusu açtırdıklarını duyurdu.

paribu yarinin dunyasi icin sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor 1
paribu yarinin dunyasi icin sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor

Bu gelişmelerle birlikte; önde gelen yerli kripto para borsası Paribu, bu sosyal sorumluluk faaliyetlerini hem yurtiçinde hem yurtdışında devam ettireceklerinin altını çizdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner