Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Tekrar Harekete Geçti

Son zamanlarda belirli bir bölgede sıkışıp kalan Bitcoin (BTC), bugün tekrar harekete geçti.

bitcoin btc fiyati tekrar harekete gecti

Son zamanlarda belirli bir bölgede sıkışıp kalan Bitcoin (BTC), bugün tekrar harekete geçti. Lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada, 10 bin 685 dolardan işlem görüyordu. Coingecko verilerine göre kripto para biriminin bugün gördüğü en yüksek seviye 10 bin 730 dolarken, en düşük seviye ise 10 bin 265 dolar oldu.

Bilindiği üzere BTC, bu aya kötü başlamış birkaç defa 10 bin doların altını dahi görmüştü. Üstelik birçok analist 10 bin dolarlık destek seviyesinin kaybedilmesi durumunda ciddi düşüşler yaşanabileceğini dile getiriyordu. Bu nedenle de genel olarak kripto para piyasasında bir korku hakimdi. Fakat BTC’nin bugünkü beklenmeyen bir biçimde toparlanma hareketi, yatırımcıların yüreğine biraz olsun su serpmeyi başardı.

Analistlere göre BTC, 10 bin 700 dolar üzerinde güç kazanmayı başarırsa 11 bin dolarlık seviyeyi de aşabilir. Bu piyasalar üzerinde altcoin’leri yerine sabitleyecek bir etki yaratabilir.

Bunun dışında popüler analist Aayush Jindal, sabah yayınladığı analizinde BTC’nin 10 bin 500 dolar seviyesi üzerinde kalması halinde yükseleceğini dile getirmişti. Jindal’a göre paritenin, 11 bin dolara doğru yükselmeye devam edebilmesi için 10 bin 500 dolar direncinin üzerinde ivme kazanması lazımdı ki bu şu anda yaşanmaya başladı.

Boğalar 11 Bin Doları Hedef Alıyor

Yazım sırasında, Bitcoin şu anki 10.690’lık fiyatıyla %3 artış yaşamış oldu. Bu son 24 saatte görülen son 10 bin 200 dolarlık düşük seviyeden kayda değer bir artışa işaret ediyor. BTC ve diğer büyük altcoin’lerin de gördüğü yükseliş tüm kripto para piyasasında yaşanan son düşüşlerin uzun vadeli bir dip oluşturacağını gösteriyor.

Boğalar, BTC’yi iki haftalık bir süre içinde 9 bin 900 ila 10 bin dolarlık bölgenin altındaki bir düşüşe karşı ateşli bir şekilde savundu, bu da bir güç işareti. Boğalar şu anda 11 bin doları hedefliyorlar ve bu seviyenin dirençten desteğe geçişi, harika bir gelişme olabilir.

Hala Engellerle Yüzleşiyor

Kripto para biriminin kısa vadeli görünümü hakkında konuşan Josh Rager, dünkü haftalık mum kapanışının oldukça olumlu olduğunu ifade etti. Rager ayrıca, yükseliş eğilimi gösterirken, BTC’nin son ayı eğilimini kırmadan önce hala uzun bir yolu olduğunu ve yalnızca 11 bin 900 doları aşarsa bunu geçersiz kılınabileceğini de sözlerine ekledi. Rager’a göre BTC hala engellerle yüzleşiyor.

Yerli analistlerden Mr. Freeman ise şu ifadeleri kullandı:

“BTC 4h periyotta 11 bin 250 üzerinde hacimli mum kapanışı yapamadıkça, düşüncem hala bearish. Açıkçası 10 bin 850 gibi short pozisyon almayı düşünüyorum. Stop ve 3 TP’li seviyeler ise görseldeki gibidir. Stop seviyesi %4 civarı olduğu için, ona göre bir risk yönetimi yapacağım.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner