Yükleniyor...

ETH 2.0’ın “Spadina” Adındaki Yeni Test Ağı

Bildiğimiz üzere kripto para topluluğu uzun süredir piyasaya sürülmesi beklenen Ethereum 2.

ETH 2.0'ın Yeni Test Ağı

Bildiğimiz üzere kripto para topluluğu uzun süredir piyasaya sürülmesi beklenen Ethereum 2.0 güncellemesini bekliyor.

ETH geliştiricilerine göre, Genesis’in en erken lansman tarihinin 3 Ocak 2021 (Bitcoin’in 12’nci yıldönümü) gibi olması düşünülüyor. ETH geliştiricilerine göre lansmandan önce, herkesin çalıştırabileceği ve test edebileceği halka açık test ağına ek olarak, aynı zamanda, müşteri grupları tarafından yönetilen istikrarlı bir test ağı da çalıştırmaları gerekiyor.

Medalla testnet geçen ay yayınlandıktan sonra Ethereum, bir sonraki iterasyonu olan Ethereum 2.0’ın nihai lansmanından önce bir prova daha alacak.

Pazartesi günkü bir blog gönderisinde, ETH 2.0 geliştiricisi Danny Ryan, bu ayın sonunda üç günlük bir ömre sahip bir ana ağ yapılandırma test ağı olan Spadina’nın dağıtımının yapılacağını duyurdu.

Yapılan duyuruya göre Spadina, Medalla ile paralel şekilde çalışacak. Buradaki fikir, ana ağın önündeki mevduatları ve oluşumunu test etmek. Ryan bunun Ethereum 2.0 ilerlemesinin daha zorlu bir yönü olduğunu belirtti çünkü başlangıç ​​bloğu, ağ için gerekli bilgileri içerir.

“Bu test aşamasındaki asıl amaç, ana ağa ulaşmadan önce bize sürecin daha zor ve riskli kısımları hakkında bilgi vermek ve olası tüm problemlerin önüne geçmek. Her şey yolunda giderse, bizler de gönül rahatlığı ile bu yılın sonunda Ethereum 2.0 güncellemesini piyasaya sürebiliriz.”

Medella test ağı, birçok müşterinin tasarımı pratikte görmesi amacı ile 4 Ağustos tarihinde yayına alındı. Bu süre zarfında, istemciler ana ağ başlamadan önce ele alınacak hataları rapor edecek ve bu hatalar Ethereum 2.0 geliştiricileri tarafından düzeltilecek.

Ethereum 2.0 güncellemesi, özellikle son zamanlarda popülerliği artan DeFi projeleri ile birlikte oldukça yoğun hale gelen Ethereum ağının rahatlatılması planlanıyor. Bu rahatlama ile birlikte yükselen Ethereum işlem ücretlerinde de potansiyel düşüşler yaşanması bekleniyor.

Ethereum 2.0’ın, faz sıfır lansmanı, bu yılın sonlarında veya gelecek yılın başlarında hayata geçirilmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner