Yükleniyor...

Bloomberg Analistinden Bitcoin (BTC) Tahmini Geldi

Piyasa değeri bakımından lider konumda bulunan Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta sert bir düşüş yaşayarak, kripto para piyasasını derinden etkiledi.

Piyasa değeri bakımından lider konumda bulunan Bitcoin (BTC) geçtiğimiz hafta sert bir düşüş yaşayarak, kripto para piyasasını derinden etkiledi.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 10.675 dolar seviyesinden işlem görüyor. 1 Eylül 2020’de 12.050 dolarlık en yüksek seviyesini gören kripto para ciddi bir düşüş yaşadı. Tüm bunlara rağmen, Bloomberg’de görev alan analist Mike McGlone, lider kripto paranın kısa zaman içerisinde tekrardan yükseleceğine inanıyor.

Bloomberg Analisti Bitcoin ve Altının Tekrardan Yükseleceğine İnanıyor

Mike McGlone, Bloomberg’in kıdemli analistleri arasında yer alıyor. Mike, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile altın ve Bitcoin hakkındaki düşüncelerini belirtti. Altın ve Bitcoin’in, belirleyici destek bölgesine geri dönmesine rağmen yükseleceklerini belirten popüler analist, bu durumun düşen hisse fiyatları ile bağlantılı olduğunu belirtti.

Eski Direnç Seviyesini Yeniden Ziyaret Eden Bitcoin, Şimdi Destekleniyor

Mike, altın ve Bitcoin ile düşüncelerinin yanı sıra, hem altın hem de Bitcoin fiyat grafiğini paylaştı ve 10 bin dolarlık anahtar bölgenin, yıl boyunca birçok kez test edildikten sonra önemli bir direnç bölgesi haline geldiğini belirtti. Yaşanılan mevcut olayların, sadece bu bölgenin tekrar tekrar test edilmesinden kaynaklandığını söyleyen analist, bu bölgenin sağlam bir şekilde ayakta durarak piyasaya güven verdiğini ve önemli bir destek haline geldiğini belirtti.

Mike’ın altın ve Bitcoin karşılaştırmasına rağmen, daha önce de bildirdiğimiz gibi Y kuşağı artık altın yerine Bitcoin’i tercih etmeye başladı. Morgan Stanley’de Küresel Strateji Uzmanı ve Morgan Stanley Yatırım Yönetimi’nde Gelişen Piyasalar Hisse Senedi ekibinin başkanı olarak görev yapan ve yaklaşık 20 milyar dolarlık sermayenin kontrolünü elinde tutan, Ruchir Sharma’da aynı şekilde Y kuşağının Bitcoin’e olan ilgisinden bahsetmişti. Bu durum, Bitcoin’e bir yatırım aracı olarak altın karşısında bir avantaj sağlayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner