Yükleniyor...

Paribu’dan Yeni Bir Listeleme Duyurusu Geldi

Türkiye'nin en popüler kripto para borsalarından Paribu, Origin Protocol'ü (OGN) listelediğini duyurdu.

Paribu 1

Türkiye’nin en popüler kripto para borsalarından Paribu, Origin Protocol’ü (OGN) listelediğini duyurdu. Paribu kullanıcıları artık OGN/TRY paritesinde alım satım yapabilecek.

Paribu’da OGN yatırma işlemleri bugün saat 11:00’da başladı. Daha sonra kripto para borsası saat 14:00’da alım satım işlemlerini de başlattı.

Origin Protocol Nedir?

Origin Protocol, P2P ağlar aracılığıyla katılımcıların mal ve hizmetleri aracısız paylaşmasına olanak tanıyan bir protokoldür. Kripto para sembolü OGN’dir. San Francisco merkezli bir proje olan Origin Protocol’ün kurucuları Josh Fraser ve Matthew Liu’dur. 2017’de başlayan projenin ilk sürümü 2018 yılının Ekim ayında Ethereum Mainnet’te yayımlandı. Kripto paranın piyasaya sürülmesi ise 10 Ocak 2020’de gerçekleşti.

OGN’nin bağlı olduğu Origin Protocol, Ethereum altyapısıyla çalışır ve OGN Ethereum ağındaki kullanıcıların düşük işlem ücreti karşılığında, aracısız şekilde iletişim kurmalarını ve alışveriş yapmalarını vadeder. Ayrıca, kullanıcıları ağa yaptıkları katkılardan dolayı ödüllendiren, teşvik eden açık kaynaklı bir platformdur.

OGN bu zamana kadar en düşük fiyatını 0.1032 dolar ile 30 Ocak 2020’de, en yüksek fiyatını ise, 3.39 dolar ile 8 Nisan 2021’de gördü. Dolaşımdaki arzı 313.546.102 OGN olan kripto paranın toplam arzı ise 1.000.000.000 OGN’dir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner