Yükleniyor...

Colorado Yasama Meclisi’nden Blokzinciri Adımı

Colorado yasama meclisinin her iki odası da su kaynakları yönetiminde kullanılmak amacıyla blokzinciri gibi bir dizi yeni teknolojiyi inceleyecek olan mevzuatı onayladı.

colorado yasama meclisinden blokzinciri adimi

Colorado yasama meclisinin her iki odası da su kaynakları yönetiminde kullanılmak amacıyla blokzinciri gibi bir dizi yeni teknolojiyi inceleyecek olan mevzuatı onayladı. Kırk beş milletvekili aşağıdakileri belirten yasaya destek verdi:

“Colorado Eyalet Üniversitesi ve Colorado su enstitüsü ile işbirliği içinde Colorado Üniversitesi’ne bu teknolojilerin fizibilite çalışmalarını ve pilot dağıtımlarını yürütmek ve bu teknolojilerin Colorado su yönetimini iyileştirme potansiyeli hakkında genel kurula rapor vermek için yetkilendirmek ve yönlendirmek kamu yararınadır.”

Mevzuat, insansız hava araçları, uzak sensörler ve “blokzinciri tabanlı belgeler” üzerinde çalışmayı öngörüyor ve bunlardan ikincisi şunlardan oluşacak:

“Blokzinciri tabanlı dokümantasyon, iletişim ve su kullanımına ilişkin verilerin doğrulanması; artırma planları da dahil olmak üzere Colorado’nun ön tahsis sistemi kapsamındaki yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve su tasarrufu.”

Metne göre, fizibilite çalışmalarından elde edilen herhangi bir sonuç, gelecek yıl içinde yasama organına sunulacak. Tasarı, 17 Haziran’da imza için Colorado valisi kripto para dostu Demokrat Jared Polis’e gönderildi.

Tasarı, batı ABD eyaletlerinin devam eden bir kuraklığın yanı sıra su hakları ve yönetimi sorunuyla boğuşmasının ardından geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner