Yükleniyor...

Yerli Kripto Para Borsalarının Ödenmiş Sermayeleri Ne Durumda?

Yerli kripto para borsalarının ödenmiş sermayelerini artırdığında dair açıklamalar devam ediyor.

sermaye arttirma

Yerli kripto para borsalarının ödenmiş sermayelerini artırdığında dair açıklamalar devam ediyor. Paribu ve BtcTurk’ün ardından son olarak Bitci de ödenmiş sermaye artırımıyla ilgili açıklama yaptı.

17 Haziran’da Paribu’dan yapılan açıklamaya göre borsanın ödenmiş sermayesi 12 milyon TL’den 40 milyon TL’ye çıkarıldı. Paribu’nun ödenmiş sermayesi geçmiş yıl kârlarıyla yükseltildi. 

Paribu’nun ardından BtcTurk de ödenmiş sermayesini artırdığını duyurdu. 19 milyon TL’lik ödenmiş sermayesini 100 milyon TL’ye çıkaran BtcTurk de artışını Paribu gibi geçmiş yıl kârlarıyla gerçekleştirdi.  Artırımın ardından borsanın sermayesinin yüzde 68’inin Kerem Tibuk’a, yüzde 28’inin Özgür Güneri’ye, yüzde 4’ünün ise Ozan Yurtseven’e ait olduğu görüldü. Daha önce medyaya yansıyan haberlerde ise Kerem Tibuk tarafından kurulan BtcTurk’un yüzde 95’inin Özgür Güneri’ye devredildiği belirtilmişti.

Gelişmelerin ardından bir ödenmiş sermaye artırım duyurusu da Bitci’den geldi. 

Bitci, yaptığı açıklamada 20 milyon TL’lik ödenmiş sermayesini 100 milyon TL’ye çıkaracağını duyurdu. Ancak Paribu ve BtcTurk’ün aksine Bitci bu artırımı geçmiş yıl kârlarıyla değil, taahhüt yoluyla dış kaynaklarla gerçekleştirdi.

Bitci’nin ödenmiş sermaye artırımındaki bir diğer detay ise ödenmiş olduğu belirtilmesine rağmen artırımın sadece dörtte birini yapacak olması. Geriye kalan 60 milyon TL’nin ise 24 ayda ekleneceği ifade edildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner