Yükleniyor...

Paribu’dan Yönetmelikle İlgili Açıklama: Bankalar Aracılığıyla İşlem Yapılabilir

Yerli kripto para borsası Paribu, gece Resmi Gazete'de yayınlanan "Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik" ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Paribu 1

Yerli kripto para borsası Paribu, gece Resmi Gazete’de yayınlanan “Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik” ile ilgili açıklamalarda bulundu.

30 Nisan’da yürürlüğe girecek olan yönetmeliğin kripto para borsalarını ve bankaları içermediğini belirten açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmasına Dair Yönetmelik 16 Nisan 2020’de Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. 30 Nisan’da yürürlüğe girecek yönetmelik kapsamında ödeme ve elektronik para kuruluşları, kripto para işlem platformlarına ve bu platformlardan yapılacak fon aktarımlarına aracılık edemeyecektir. Dolayısıyla yönetmelik sadece ödeme ve elektronik para şirketlerine yöneliktir. Kullanıcılarımız tüm bankalar aracılığıyla TL yatırma ve çekme işlemi yaparak Paribu’daki işlemlerine devam edebilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner