Yükleniyor...

Paribu’ya Giriş Yaparken Google Authenticator Nasıl Kullanılır?

Google Authenticator, uygulamalara giriş yapılırken güvenlik amacıyla kullanılan iki adımlı doğrulama programıdır.

Google Authenticator nedir nasil kullanilir

Google Authenticator, uygulamalara giriş yapılırken güvenlik amacıyla kullanılan iki adımlı doğrulama programıdır. Paribu hesabına hızlı ve güvenli bir şekilde giriş için Google Authenticator nasıl kullanılır inceleyeceğiz..

Google Authenticator Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Günümüzde, teknolojinin gelişmesi ile birlikte dijital uygulamalar çok sık kullanılmaya başlamıştır. Birçok ihtiyacı karşılayacak dijital pazarlar kurulmuş ve uygulamalar hayatımıza girmiştir. Uygulamalara kişisel şifreler ile giriş yapılsa da bazı zamanlarda siber saldırılara maruz kalabilmektedir. Bu tarz güvenlik problemlerine karşı uygulamalar geliştirilmiştir. Google Authenticator de bunlardan biridir.

Birçok uygulamada kullanılabilen Google Authenticator, iki adımlı bir doğrulama programıdır. Kripto para birimlerinin popüler olması ile ticaretin yoğun olduğu borsalarda da kullanılmaktadır. Google Authenticator, kripto para ticareti yapılabilen borsalara girerken, alım satım yaparken ve para çekerken kullanılabilen ek güvenlik uygulaması oalrak karşımıza çıkmaktadır. AppleStore ve Google Play üzerinden indirilebilen uygulama ile işlemler daha güvenli bir hale gelmektedir. Google Authenticator, kripto para alım satım ve depolaması için üye olunan borsalara basit bir eşleme işlemi ile kolaylıkla kullanılabilmektedir.

Google Authenticator, AppleStore ve Google Play marketlerinden kolayca indirilebilmektedir. Burada, programın adının altında Google, Inc yazması, dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. Bu ibare, doğru uygulama indirildiğini belirtir.

Google Authenticator

Paribu’ya Giriş Yaparken Google Authenticator Nasıl Kullanılır?

Kripto para ticaretinde Google Authenticator uygulaması, birçok borsada kullanılmaktadır. Paribu’da da Google Authenticator uygulaması kullanılarak daha hızlı ve güvenilir işlemler yapmak mümkündür. Paribu, 2017 yılında açılmış bir kripto para ticareti platformudur. Kısa sürede gelişerek kullanıcıların işlemlerini kolay, güvenli ve hızlı bir biçimde gerçekleştirmelerini sağlamıştır.
Paribu hesabı oluşturan kullanıcılar iki adımlı güvenlik programı olan Google Authenticator doğrulaması ile güvenle giriş yapabilmektedir.

Paribu hesabına güvenle giriş yapmak için Google Authenticator uygulamasının kullanım adımları;

  • Google Play ya da App Store’dan Google Authenticator uygulaması indirilir ve kurulur.
  • Web sitesi üzerinden Paribu hesabına giriş yapılır.
  • Sağ üst köşede bulunan isim bölümüne tıklanır.
  • Güvenlik’e tıklanır ve “İki Aşamalı Doğrulama” bölümündeki “İki Faktörlü Doğrulamayı Aç” butonuna tıklanır.
  • Açılan kutucuğa Paribu hesap parolası girildikten sonra cep telefonuna gönderilen onay kodu girilir.
  • Google Authenticator uygulamasını telefondan açıp bilgisayar ekranındaki barkod okutulur.
  • Telefondaki kodu bilgisayarda açılan ekrana girerek kişisel hesap için Google Authenticator uygulaması aktive edilebilir.
  • Google Authenticator’ı aktive edildikten sonra Paribu hesabına bu uygulamadaki tek kullanımlık onay kodu ile girilebilmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner