Yükleniyor...

Bitcoin Ethereum ve XRP Analizi – 7 Kasım 2022

Kripto para piyasasının toplam değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 2,2'lik düşüşle 1,07 trilyon dolara geriledi.

analiz

Kripto para piyasasının toplam değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 2,2’lik düşüşle 1,07 trilyon dolara geriledi. Gelin kripto para piyasasındaki son duruma beraber bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP‘deki fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolardan işlem görüyor? Ethereum hangi seviyede? XRPdeki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

CoinGecko verilerine Bitcoin, son 24 saatte yüzde 2 değer kaybetti. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, uzun süredir hareketine devam ettiği 19-20 bin dolarlık bandında seyretmeye devam ederken piyasanın değerinin 1 trilyon doları aşmasının ardından 20 bin doların üzerine çıktı. Bitcoin bulunduğu hareket bölgesiyle itibariyle 20 bin doların üzerinden fiyat seyrine devam ediyor.

btc gunluk 1
BTC Günlük Fiyat Grafiği

Bitcoin‘in bu seviyelerde kalarak yeniden 20 bin dolar bandında kalıyor olması kötü giden kripto para piyasasına bir nebze olsun nefes aldırmış oldu. Eğer buradan bir düşüş gerçekleşecekse Bitcoin’deki bir sonraki durak 18-19 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 20 bin dolar bandına tutunmanı ardından 21 bin dolar bölgesini denemek olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 20 bin dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin’de RSI 60’ları gösteriyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Piyasanın değerinin yeniden 1 trilyon doların üzerine çıkmasıyla beraber ETH 1500 dolar bandına yerleşti. Buna karşın Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 3,2’lik düşüş yaşadığını görüyoruz.

eth gunluk 1
ETH Günlük Fiyat Grafiği

Ethereum’da bir sonraki hedef bin 650 dolar bölgesini test etmek diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız bin 300 dolar bandı olabilir. Yazı hazırlandığı an itibariyle Ethereum bin 500 dolar seviyesinden işlem görüyor. ETH’de RSI değeri 60 bandında geziyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

XRP Fiyat Analizi

Piyasa değeri bakımından piyasanın 6. coini olan XRP, Bitcoin ve Etherum’un aksine güne düşerek başladı. Güne yüzde 4,3 düşerek başlayan XRP, Bitcoin ve Ethereum’u izlemiş oldu.

xrp gunluk
XRP Günlük Fiyat Grafiği

XRP’deki en güçlü direnç şu anda 0.46 dolar bölgesi diyebiliriz. Bu bölgeden bir tepki gelmezse eğer fiyatın düşebileceği bir diğer nokta ise 0,4 dolar desteği. Bir üst direnç ise 0.55 dolar seviyesi. Yazı yazıldığı an itibariyle XRP 0.46 dolardan işlem görüyor. XRP’de RSI 40 bölgesinde seyrediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner