Yükleniyor...

Binance FTX Token Varlıklarını Satacak

Sızan Alameda Research bilançosu üzerine Binance CEO'su CZ yaptığı açıklamada şirketin FTT varlıklarını satacağını söyledi.

FTX Stablecoin Cikarmak Icin Kollari Sivadi 1

Sızan Alameda Research bilançosu üzerine Binance CEO’su CZ yaptığı açıklamada şirketin FTT varlıklarını satacağını söyledi.

Alameda Research CEO’su Caroline Ellison şirketin mali bilançosunun sızdırılmasının üzerine, bilançonun netleştirilmeye çalışıldığını söyledi. Bilanço sızdırılmasının üzerine Binance şirketin FTX Token’larını satacağını söylerken Alameda tarafından bu token’ların alınması teklifi geldi.

Alameda Research CEO’sundan Bilanço Hakkında Açıklama

Alameda Research CEO’su Caroline Ellison şirketin sızdırılan mali bilançosunun tablonun hikayenin bir kısmını anlattığını söyledi. Alameda’dan sızdırılan bilançonun metnindeki FTX tokenine ve 2,16 milyar dolar değerinde FTT teminatına dikkat çekiyordu. Kilitlenmemiş FTT’de 3,66 milyar dolar listelediği de sızan bilançoda yer aldı. Böylece sızan bilanço, toplam 14,6 milyar dolarlık varlık ve 7,4 milyar dolarlık krediyi içeren yaklaşık 8 milyar dolarlık borca işaret ediyordu.

Ellison bugün erken saatlerde Alameda’nın bilançosuna sızan bilgilerin milyarlarca değerindeki diğer varlıkları göstermediğini Twitter hesabından belirtti.

Ellison sözlerine şöyle devam etti:

“Bilanço, en büyük long pozisyonlarımızdan birkaçını bozuyor. Açıkçası listelenmeyen koruma fonlarımız var. Bu yıl kripto kredi alanındaki sıkılaşma göz önüne alındığında, şimdiye kadar kredilerimizin çoğunu iade ettik”

Olaylar üzerine Binance CEO’su Changpeng Zhao daha sonra firmanın FTT varlıklarını ortaya çıkan son açıklamalar nedeniyle satmaya başlayacağını söyledi Zhao, bunun ne kadar FTT gerektireceğini tam olarak söylemedi, ancak Binance’in daha önce yaklaşık 2,1 milyar dolar değerinde BUSD ve FTT’yi Binance’in FTX öz sermayesinden geçen yılki çıkışının bir parçası olarak aldığını söylemişti.

Ellison, Binance’in satacağı FTT varlıklarını token başına 22 dolardan satın almayı teklif ederek yanıt verdi.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, CZ’nin gönderisine de yanıt verdi ve şöyle dedi:

“Sektörü ileriye taşıyan herkese en iyisini diliyorum. Bugün gördüğümüz gibi aynı yöntemleri kullanıyor olsak da olmasak da sektörü bugünkü noktaya taşıyan herkese saygı duyuyorum CZ dahil”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner