Yükleniyor...

Pascal Gauthier Kimdir?

Pascal Gauthier, 1976'da Paris'te mimar bir baba ve felsefe profesörü bir anneden dünyaya gelmiştir.

Pascal Gauthier 1

Pascal Gauthier, 1976’da Paris’te mimar bir baba ve felsefe profesörü bir anneden dünyaya gelmiştir.

Kariyerine, internetteki tüketici incelemelerinde uzmanlaşan bir Alman start-up şirketi olan DooYoo’nun Fransız yan kuruluşunda başlamıştır. 2002 yılında, bir çevrimiçi fiyat karşılaştırma aracı olan Kelkoo tarafından işe alındı ​​ve daha sonra şirketin Fransa satış direktörü olmuştur.

Pascal Gauthier, Şubat 2008’de Criteo tarafından işe alındı ve COO pozisyonunda beş yıl görev yapmıştır. 2013 yılında Criteo’dan ayrılıp teknoloji sektöründe uzmanlaşmış bir şirket olan Index Ventures’ a katılmıştır.

Pascal Gauthier

Kripto paralara ilgi duymasıyla birlikte 2014 yılında kripto para piyasalarından veri toplayan, analiz eden ve dağıtan Challenger Deep’i kurmuştur. 2015 yılında Ledger’in yönetim kurulunda birkaç yıl yöneticilik yaptıktan sonra genel müdür olmuştur. 2015 ve 2016 yılları arasında Pascal Gauthier, diğer iki ortağıyla birlikte Paris’te bir restoran olan Oyster Bar’ı açmıştır.

Pascal Gauthier, Covid-19 salgınının neden olduğu ekonomik krizin ardından Fransız Ekoloji Bakanlığı ve birkaç şirket tarafından başlatılan ‘Her şeyi değiştirmek için %10’ koalisyonuna katılmıştır.

Pascal Gauthier, 2015 yılından beri reklamcılıkta uzmanlaşmış bir şirket olan OpenX’in yönetim kurulunda yer almaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner