Yükleniyor...

Ryan Selkis Kimdir?

Ryan Selkis, New York City'deki Messari'nin kurucusu ve CEO'sudur.

Ryan Selkis kimdir

Ryan Selkis, New York City’deki Messari’nin kurucusu ve CEO’sudur. 2013’ten beri kripto endüstrisinde yatırımcı ve üretken bir yazardır.

Ryan Selkis Kimdir?

Ryan Selkis, New York’ta yaşayan Amerikalı bir yatırımcı ve girişimcidir. Messari Crypto’nun kurucusu ve CoinDesk’in eski genel müdürüdür. Albany New York’lu olan Selkis, 2008 yılında Boston College’dan finans alanında birincilikle mezun olmuştur. Ardından MIT Sloan School of Management’ta devam etmiş ancak Bitcoin’deki fırsatları takip etmek için okuldan ayrılmıştır. Ryan Selkis kariyerinin ilk başalrında JPMorgan’da Analist ve Summit Partners’ta iş ortağı olarak çalışmıştır.

Ayrıca Ryan, temsilcilere teklif alternatifi eklemek isteyen kuruluşlar için özel çalışma ortamı programları planlayan Good Benefits Inc.’in kurucusu ve CEO’sudur. 2013 yılında Bitcoin ile ilgilinen grupla tanışmış TBI Daily Newsletter ve Venture Capital Consulting gibi girişimleri başlatan TBI Consulting’i kurmuştur. Ryan, 2014 yılında Digital Currency Group’un Büyüme Direktörü olmuş ve katkıda bulunarak ölçeklendirmiştir. Ayrıca Coindesk’te genel müdür olarak, 2.600 katılımcıyla o zamana kadar düzenlenen en büyük endüstri etkinliğini düzenlemiştir. Bunun yanı sıra şirket gelirinin 18 ayda yüzde 730 artmasına ve karlılık hedeflerine ulaşılmasına yardımcı olmuştur. Ayrıca Ocak 2016’da CoinDesk’in güvenliğini sağlamıştır.

Messari nedir

Messari

2018 yılında, Ryan Selkis tarafından kurulan Messari, profesyonellerin kripto/Web3’te gezinmesine yardımcı olan kripto piyasası ürünleri sunan bir platformdur. Merkezi New York’ta bulunan Messari, küresel bir araştırma veritabanını kapsamlı bir veri görselleştirme ve varlık keşif araçları paketiyle birleştirmektedir. Sektöre şeffaflık ve daha akıllı niteliksel ve niceliksel analitik getirerek profesyonellerin kripto/Web3’te gezinmesine yardımcı olmaktadır.

Şirketin aboneliğe dayalı iki planı Messari Pro ve Messari Enterprise, niceliksel ve niteliksel çözümler sunmaktadır. Profesyonel aboneler, DeFi, akıllı sözleşmeler, Web3, NFT’ler ve daha fazlasını kapsayan araştırma raporlarına erişebilmektedir. Ayrıca, abonelerin ekran, çizelgeler ve izleme listesi araçlarında ek ölçümlerin ve işlevlerin kilidini açmasına olanak tanımaktadır.

Messari Enterprise planı, Pro planının tüm özelliklerinin yanı sıra perakende yatırımcıların ve kurumların 100’den fazla varlıkta tüm önemli olayları, değişiklikleri ve protokol kararlarını takip etmesine olanak tanıyan Intel’i sunmaktadır.

Messari Hub, token projelerinin halka açık olarak okuyucularla bilgi paylaşmasına izin veren, şirketin orijinal ifşa kaydının bir evrimidir. Hub, fonlar, altyapı sağlayıcıları, protokoller ve projeler dahil olmak üzere kripto kuruluşlarının varlığa özel araştırmaları ve geniş dağıtım için teknik derin dalışları finanse etmesine izin vermektedir.

Messari Governor, Uniswap, SushiSwap, Compound, OlympusDAO ve çok daha fazlasını içeren protokoller ve topluluklar için birçok yönetişim çerçevesi aracılığıyla oylamaya katılımı kolaylaştırmaktadır. Kullanıcılar, platform aracılığıyla teklif izleyicilerine ve yönetişim katılımcı profilleri, yönetişim etkinlik takvimi ve daha birçok seçenek ile gelecekteki tekliflere erişebilmektedir.

Ryan Selkis, TBI’nin Daily Bit’ini başlattığından ve Mt. Gox hikayesini ifşa ettiğinden beri kripto medyasında dikkatleri çekmektedir. Selkiss, sektörün geleceği hakkında iddialı tahminler yapmaya devam etmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner