Yükleniyor...

PayPal, ABD’de Kripto Para ile Ödeme Hizmetini Başlatacak

PayPal, bugün ABD'li tüketicilerin, günlük ticarette dijital varlıkların kullanımını önemli ölçüde artırabilecek adım olarak kripto para ile ödemelere izin vermeye başladığını duyuracak.

PAYPAL

PayPal, bugün ABD’li tüketicilerin, günlük ticarette dijital varlıkların kullanımını önemli ölçüde artırabilecek adım olarak kripto para ile ödemelere izin vermeye başladığını duyuracak. Reuters’a göre açıklamanın önümüzdeki saatlerde yapılması bekleniyor.

Şirket, PayPal dijital cüzdanlarında Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin bulunduran müşterilerin artık satın alma işlemlerinde varlıklarını fiat para birimlerine dönüştürebileceklerini söyledi. Şirket, PayPal’ın geçen yılın sonlarında üzerinde çalıştığını açıkladığı hizmetin önümüzdeki aylarda 29 milyon tüccarın tamamında satışa sunulacağını söyledi.

Başkan ve CEO Dan Schulman, resmi bir duyuru öncesinde Reuters’e “Bu, kripto para birimlerini PayPal cüzdanınızın içindeki bir kredi kartı veya banka kartı ile aynı şekilde sorunsuz bir şekilde kullanabileceksiniz” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x