Yükleniyor...

PayPal CEO’su: Kripto Sektörü, Finans Dünyasını Yeniden Tanımlayacak

Ödeme devi PayPal’ın CEO’su Dan Schulman, kripto sektörünün finans dünyasını yeniden tanımlayacağını söyledi.

paypal ceosu kripto sektoru finans dunyasini yeniden tanimlayacak

Ödeme devi PayPal’ın CEO’su Dan Schulman, kripto sektörünün finans dünyasını yeniden tanımlayacağını söyledi. 

Schulman CTech’e verdiği röportajda, kripto sektörü hakkındaki olumlu tutumunu sürdürdü. CEO, dijital varlıklar, CBDC’ler, stablecoinler ve dijital cüzdanlar arasındaki kesişimin gelecekteki finansal dünyanın çoğunu yeniden tanımlayacağını düşünüyor:

“CBDC, stablecoinler, dijital cüzdanlar ve kripto para birimleri aracılığıyla gelişmiş ödeme kullanımı arasındaki kesişim sadece büyüleyici değil, aynı zamanda ileriye dönük finans dünyasının çoğunu yeniden tanımlayacak.”

Schulman, kripto sektöründeki genel eğilimin aksine, fiyat hareketlerini önemsiz bulduğunu belirtiyor. Ona göre bu kripto varlıklar hakkındaki en az ilginç kısım:

“Kripto ve dağıtık defter teknolojisinin ileriye dönük finansal sisteme neler yapabileceği konusunda çok heyecanlıyım. Sanırım herkesin kripto hakkında düşündüğü ilk şey, onu alıp satmak ve yarın Bitcoin fiyatının ne olacağı, dijital para birimleri hakkında benim için en az ilginç olan kısım bu.”

PayPal, kripto alanına yönelik hamleler konusunda önde gelen şirketlerden biri konumunda yer alıyor. Şirket geçtiğimiz haftalarda kripto özellikleri de içeren cüzdan uygulamasını duyururken; kendi stablecoinini geliştirmek istediğini de söylemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x