Yükleniyor...

PayPal CEO’su: Kriptoya Olan Talep Beklenenden Çok Daha Yüksek

PayPal CEO'su Dan Schulman, müşterilerinin kriptoya olan talebinin beklentilerin kat kat üstünde olduğunu ifade etti.

schulman

PayPal CEO’su Dan Schulman, müşterilerinin kriptoya olan talebinin beklentilerin kat kat üstünde olduğunu ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

TIME Magazine’e konuşan Schulman kripto paralara olan talebin beklediğinden çok fazla olduğunu ve konuyla ilgili oldukça heyecanlı bir kitle olduğunu söyledi.

Schulman, kripto para birimlerinin, pandemi süreciyle beraber günlük ödemelerin dijital hale gelmesiyle daha da önemli hale geldiğini düşünüyor. Bundan on yıl sonra, nakit ve kredi kartı kullanımında “muazzam” bir düşüş olacağını savundu. CEO, bunun yerine finansal işlemleri akıllı telefonlar ve çeşitli application’lar aracılığıyla yürütüleceğine inanıyor.

“Tüm bu söylediklerim yaşanmaya başladığında, merkez bankalarının para politikalarını yeniden düşünmeye başlamaları gerekiyor. Çünkü sisteme daha fazla kağıt para ekleyemezsiniz. Zira insanlar bunu kullanmıyorlar. Bu dijital para birimlerinin ortaya çıkışı ile sonuçlanabilir.”

Schulman, yavaş işlemler ve yüksek ücretler sebebiyle, günümüz finansal sistemlerinin hızlı bir biçimde modasının geçtiğini düşünüyor. Bu sebeple şirketler mevcut finansal altyapılarını modernize etmeyi düşünebilirler.

“Önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde, finansal sistemde son 10 ila 20 yılda sahip olduğunuzdan daha fazla değişiklik göreceksiniz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x