Yükleniyor...

PayPal CEO’su Yeni Hizmetleriyle Alakalı Bilgilendirmede Bulundu: Kripto Para Yatırımcılarını İlgilendiriyor

PayPal'ın Birleşik Krallık'ta Bitcoin alım satım hizmetlerini başlatması, yakında binlerce kişinin kripto para birimine ulaşmasına izin verebilir.

paypal bitcoin btc

PayPal’ın Birleşik Krallık’ta Bitcoin alım satım hizmetlerini başlatması, yakında binlerce kişinin kripto para birimine ulaşmasına izin verebilir. PayPal CEO’su bunun yanı sıra yaptığı bir açıklamada bu anlamda işe yarayacak “Süper Uygulama”dan bahsetti.

PayPal başkanı ve CEO’su Dan Schulman, ödeme devinin Bitcoin ve kripto para birimi hizmetlerinin genişlemesi hakkında yeni ayrıntılar yayınladı. Çarşamba günü şirketin ikinci çeyrek kazanç çağrısının bir parçası olarak, Schulman, satın alma ve satma işlevinin İngiltere’de önümüzdeki ay en kısa sürede kullanıma sunulacağını ima etti, bu gelişme, Şubat ayına kadar verilen sözlerin ardından gelen yeni bir gelişme.

Çağrıda doğrudan Bitcoin’den bahsedilmemesine rağmen Schulman, şirketin Venmo kripto para hizmetlerine işlevsellik eklediğini ve bunun Birleşik Krallık’ta başlatılırsa binlerce kişinin Bitcoin almasına izin verebileceğini söyledi. CEO Dan Schulman, şunları söyledi:

“Ayrıca Venmo’da kriptonun güçlü bir şekilde benimsendiğini ve ticaretini görüyoruz. Bu çeyrekte, trader’ların mal ve hizmetler için ödeme yapmasına ve ticari işlemler için alıcı ve satıcı koruması almasına olanak sağlamak için Venmo değer teklifini genişlettik.”

Yine de Schulman, şirketin en çok istenen özelliği olan, kullanıcıların Bitcoin protokolünün en temel bileşenlerinden bazılarını, yani Bitcoin’i kendi cüzdanlarına çekmesini kullanma yeteneği konusundaki açıklamalarında yetersiz kaldı.

Süper Uygulama

Bugün PayPal, müşterilerin yalnızca dahili bir IOU aracılığıyla dahili olarak Bitcoin alıp satmalarına izin veriyor. Schulman, yeni bir güncellemelerin şirkette “süper uygulama” olarak adlandırılan güncellenmiş bir ürünü piyasaya sürmek için daha büyük bir çabanın parçası olabileceğini ima etti. Schulman, bu süper uygulamanın kodlamasının tamamlandığını söyledi. Bu cüzdanın çok yakında ABD’de kullanıma geçmesi bekleniyor.

Bu uygulama kripto para yatırımcılarını ilgilendiren birçok önemli özellik barındıracak: Doğrudan para yatırma, getiri birikimi vs.

Uygulamayı tüketici katılımını kolaylaştırmanın bir yolu olarak gören Bitcoin kullanıcıları için, temel cüzdan özelliklerinin yakında gelebileceğine dair bir umut var. Schulman sözlerini şöyle tamamladı:

“Şu anda üçüncü taraf cüzdanlara transferler üzerinde çalışıyoruz ve vergiler ve vergi raporlaması için çok sorunsuz bir süreç oluşturduğumuzdan gerçekten emin olmak istiyoruz. Bu yüzden, bunu platformumuzda hem alım satım hem de kripto ile satın alma işlemlerine nasıl entegre edebileceğimize gerçekten bakıyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner