Yükleniyor...

PayPal, Kullanıcıların Kripto Paralarını Başka Cüzdanlara Taşımasına İzin Verecek

Küresel ödeme devi PayPal, kullanıcılarının platformda tuttukları kripto para birimlerini üçüncü taraf cüzdanlara taşımasına izin vermeyi planlıyor.

paypal kripto para

Küresel ödeme devi PayPal, kullanıcılarının platformda tuttukları kripto para birimlerini üçüncü taraf cüzdanlara taşımasına izin vermeyi planlıyor.

PayPal Başkan Yardımcısı ve Kripto ve Dijital Para Birimleri Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte Çarşamba günü CoinDesk’in Consensus 2021 konferansında PayPal’ın kripto para çekme işlevi üzerinde çalıştığını açıkladı. PayPal, kullanıcılarının Ekim 2020’den bu yana Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerini satın almalarına izin vermesine rağmen, şirket, müşterilerinin kriptolarını yalnızca kendi platformlarında tutmalarına ve perakendecilere doğrudan ödemeler için kullanmalarına izin verdiği için eleştirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Da Ponte, “Onu mümkün olduğunca açık hale getirmek istiyoruz ve tüketicilerimize istedikleri şekilde ödeme yapmalarına izin verecek bir seçenek sunmak istiyoruz” dedi. Da Ponte, şunları ekledi:

“Ticarette kullanabilmeleri için kripto paralarını bize getirmek istiyorlar ve biz de aldıkları kripto paraları bizden alıp istedikleri yere götürebilmelerini istiyoruz.”

Da Ponte ayrıca, PayPal gibi platformları, piyasaya sürüldüklerinde halka merkez bankası dijital para birimlerini dağıtmanın “doğal bir yolu” olarak gördüğünü ve teşvikleri hızlı bir şekilde sunma anlamında yardımcı olabileceğini sözlerine ekledi. Bilindiği üzere Covid-19 salgını nedeniyle birçok insanın yardım çeklerini postadan almak için aylarca beklemek zorunda kalmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x