Yükleniyor...

Piyasa düştü, Celestia (TIA) yıkılmadı: Düşmüyor!

Kripto piyasasının düşüş yaşadığı son iki günde, Celestia'nın (TIA) yüzde 20'ye varan yükselişi dikkat çekti.

Celestia TIA

Kripto piyasasının düşüş yaşadığı son iki günde, Celestia’nın (TIA) yüzde 20’ye varan yükselişi dikkat çekti.

Bitcoin’in (BTC) destek noktalarını test eden hareketliliği, altcoin’leri de etkisi altına aldı. BTC, 35 bin doların altına defalarca kez düştü ve geri 36 bin dolara yükseldi. Bu fiyat hareketliliği neticesinde, aylardır yükseliş yönlü ilerleyen altcoin’lerde kar satışları başladı. Birçok altcoin’de, yüzde 10 ila 50 arasında düşüş meydana geldi.

Özellikle son iki gündür düşüşün şiddetlendiği kripto piyasasında, TIA dikkatleri üzerine çekti. TIA, piyasadan ayrışarak iki günde yüzde 20’ye yakın yükseliş yaşadı.

İpler onun elinde: Celestia (TIA) durmak bilmiyor!

Kripto piyasasının yeni projelerinden Celestia (TIA), düşüş yönlü ilerleyen piyasadan ayrıştı. TIA, kripto piyasası son iki gündür düşüş yaşarken, yüzde 20 yükseldi.

10 Kasım tarihinde yükseliş senaryosunu başlatan ve 2,40 dolardan 7,20 dolara kadar yükseliş yaşayan TIA, trendini koruyor. TIA fiyatı, kripto piyasasının çalkantılı geçtiği haftada 5,70 dolar ila 7 dolar arasında hareketlilik sergiliyor. LINK, AVAX ve SOL gibi kripto para birimlerinin bile satış baskısı yediği bugünlerde, TIA alıcıları çoğalıyor.

Celestia TIA grafik

TIA grafiğine bakıldığında, fiyatın istikrarlı bir şekilde ilerlediği görülüyor. Kripto piyasasının olası düşüş tedirginliği yaşadığı bugünlerde TIA öne çıktı. TIA, spot işlemlerde son 24 saatte 520 milyon dolar hacim elde etti. Binance’in vadeli işlemlerinde ise TIA’nın 24 saatlik hacmi 1 milyar doları aştı. İlgiyi üzerinde toplayan TIA, yükseliş trendini korumayı başardı.

10 Kasım’da 2,40 dolar seviyesinde işlem gören popüler kripto para, sadece 8 gün sonra 6 doları aşarak dikkatleri üzerine çekti. TIA, 6,40 dolar desteğinin üzerinde kalıcılık sağladığı sürece trendini koruyabilir. Yükselişin devam etmesi halinde ise 7,05 dolar direnci tekrar test edilebilir. Daha önce 7,05 dolar direnci üzerinde kalıcı olamayan TIA, pozitif piyasa koşullarıyla yükseliş yaşarsa bu sefer kırabilir. TIA’nın 7,05 doları kırması ise yeni en yüksek fiyat seviyesini ortaya çıkaracaktır. TIA’nın en yüksek fiyat noktası 7,13 dolar seviyesinde. 7,05 dolar direncinin aşılması, TIA fiyatının 7,5 dolara yükselmesini sağlayabilir.,

Diğer taraftan TIA, piyasa koşullarına daha fazla dayanamayarak düşüşe geçebilir. Satıcıların da yoğunlaşması, TIA fiyatını en yakın destek noktasına çekebilir. TIA, en yakın destek noktası olan 6,40 dolara geri çekilebilir. Bu desteğin kırılması halinde, fiyat kısa sürede 5,98 dolara düşebilir. 5,98 dolar desteği TIA’nın trend içerisinde kalmasını sağlayan ara desteklerden birisi olarak öne çıkıyor. Bu destek noktası da kaybedilirse, TIA 5,48 dolarda yer alan ana destek seviyesine inebilir. Tredin bozulması halinde TIA, keskin düşüş ile birlikte 4,24 dolara kadar gerileyebilir. Grafikte de görüldüğü üzere TIA, önemli bir kırılım öncesi yapısını güçlü bir şekilde koruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner