Yükleniyor...

Arbitrum (ARB) 1 dolarda kalıcı olmak için mücadele ediyor

Arbitrum (ARB), son piyasa düşüşüyle birlikte 1 doların üzerinde kalıcı olmak için mücadele ediyor.

Arbitrum ARB

Arbitrum (ARB), son piyasa düşüşüyle birlikte 1 doların üzerinde kalıcı olmak için mücadele ediyor.

Kripto piyasası, son birkaç aydır yükseliş yönlü hareketlilik sergiledi. Eylül ayında BTC’nin atağa kalkmasıyla yeşillenen altcoin’ler, geçtiğimiz hafta zorlu süreçlerden geçti. Birçok altcoin’de para çıkışlarının gerçekleşmesiyle birlikte keskin düşüşler görüldü.

Avalanche, Solana ve Chainlink’in yaşadığı sansasyonel yükselişler, gözleri Arbitrum’a çevirmişti. Arbitrum’un token’ı ARB, her ne kadar 1,20 dolara kadar yükselse de beklentilerin altında kaldı. Ayrıca ARB, kripto piyasasındaki son düşüşten etkilenerek yüzde 20 seviyesinde düşüş yaşadı. Son düşüş ile ARB, 1 dolarda kalıcılık sağlamak için mücadele veriyor.

Arbitrum (ARB) toparlayabilecek mi?

Katman-2 projelerinden Arbitrum (ARB), bir türlü beklenilen çıkışı gerçekleştiremedi. ARB, 20 Ekim ile 10 Kasım tarihleri arasında 0,77 dolardan 1,20 dolara yükseldi. Ancak kripto piyasasında yaşanan düşüş, ARB fiyatının yüzde 20 oranında geri çekilmesini sağladı. ARB, 1 dolar desteğinde tutunmaya çalışıyor.

ARB, son iki gündür 1 doları test ediyor. Bu bölgeden tepki alarak ufak çaplı yükselişler yaşasa da piyasanın negatif görünüme bürünmesi işleri zorlaştırıyor. ARB için 1 dolar desteği, boğaların daha sıkı koruması gereken bölge olarak ön plana çıkıyor.

Arbitrum ARB

Olası bir kırılımın gelmesi ve 1 doların altına düşülmesi halinde, ARB fiyatı 0,9860 dolara gerileyebilir. Bu bölgenin de kaybedilmesi durumunda, fiyat kısa sürede 0,90 dolara kadar gerileyebilir. ARB’de yaşanabilecek düşüş senaryosunda, 0,90 dolar kritik bir önem taşıyor. Bu destek noktası fiyatı tekrar istikrara bağlamak için önemli bir alım yeri olarak görülüyor. Ancak 0,90 doların da kaybedilmesi durumunda, 0,8712 dolar ve 0,8284 dolar destekleri öne çıkacaktır. Bu bölgelerde yoğun bir işlem hacmi görülebilir.

Diğer taraftan ARB, 1 dolar desteğine tutunmaya başlar ve bu bölgeden güç alırsa, yükseliş yönlü atağa kalkabilir. ARB’nin 1 dolardan alacağı güç ile yükselişe başlaması, kısa sürede 1,15 doların test edilmesini sağlayabilir. 1,15 dolar Ağustos fiyat bölgesine de değen kritik bir direnç noktası olarak öne çıkıyor. 1,15 doların kırılması ve üzerinde kalıcılığın sağlanması, ARB fiyatını 1,20 dolara itecektir. 1,20 dolar majör direnç noktası olarak öne çıksa da olası yükseliş durumunda kolay bir şekilde aşılabilir. Böylelikle ARB için yeni bir yükseliş trendi başlayabilir. ARB’nin boğa koşusunu şiddetlendirmesi ve 2 dolara ulaşabilmesi için en kritik nokta 1,34 dolar olacaktır. Temmuz ayından gelen bu fiyatın aşılması, boğayı tetikleyebilir. Ancak satış baskısının yoğun olması ARB’yi 1,34 dolar direncinin altında tutabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner