Yükleniyor...

Piyasa odaklı sabit getirili çözümlerle DeFi’da devrim yaratan Term Structure lansmanı

Öncü gözetim dışı sabit gelir protokolü Term Structure, Ethereum’daki ana ağıyla resmen yayına girdi.

term

Öncü gözetim dışı sabit gelir protokolü Term Structure, Ethereum’daki ana ağıyla resmen yayına girdi. Bu lansman, merkezi olmayan finansta (DeFi) borç verenler ve borç alanlar arasında likiditenin nasıl sağlandığı konusunda devrim yaratan ilk kurumsal sınıf, piyasa odaklı sabit gelir protokolünü tanıtıyor. Kullanıcılar LST’lerini ve LRT’lerini teminat olarak kullanarak sabit oran ve vadelerde token ödünç alabilir ve açık artırma mekanizmasının ödünç alma ve vermeyi kolaylaştırdığı birincil piyasalarda puan ve stake ödülleri kazanabilir. Bu arada ikincil piyasalar, likiditeyi artırmak için gerçek zamanlı bir emir defteri aracılığıyla bu sabit gelirli tokenlerin alım satımını desteklemektedir.

Geleneksel finans (TradFi) perspektifinden konuşan kurucu ortak Jerry Li, piyasadaki sabit gelirli ürünlerin eksikliğinin DeFi’nin katlanarak büyümesini engelleyen önemli bir faktör olduğunu öne sürüyor. Vadeli Yapı Protokolü, risk yönetimini geliştiren ve DeFi ekosisteminde daha önce mevcut olmayan bir dizi alım satım stratejisi sunan sabit oranlı ve sabit vadeli ürünler sunarak bu boşluğu dolduruyor. Bu stratejiler hem kurumsal hem de bireysel yatırım planlaması için çok önemlidir.

Ana ağ lansmanı ile Term Structure, likidite yönetimi için yeni küresel standartlar oluşturmayı ve kullanıcıların sabit bir fon maliyetini güvence altına almasına olanak sağlamayı amaçlamaktadır. Bu, potansiyel olarak daha yüksek değişken APY’ler kazanmak veya token fiyat artışından yararlanmak için kaldıraç fırsatları için gereklidir. “Kurumsal müşterilere, tüccarlara ve perakende yatırımcılara hitap edecek şekilde tasarlanan ana ağımız, DeFi’de çok önemli bir gelişmeye işaret ediyor. Kullanıcıların dijital varlıklarını sabit oranlar ve koşullarla kaldıraç olarak kullanmalarına olanak tanıyor,” diyor Jerry Li.

Kullanıcılar, LRT’lerini ve LST’lerini Term Structure üzerinde döngüye sokarak ek puanlar ve stake ödülleri kazanabilirler. Kaynak: Term Structure


Term Structure, bunları ayıran veya farklı tokenlar için AMM’ler kullanan diğer protokollerin aksine, hem birincil hem de ikincil piyasaları entegre eden birleşik bir sabit gelir piyasası sunmasıyla öne çıkıyor. Başlamak için kullanıcılar LST’lerini ve LRT’lerini sabit oran ve vadelerde token ödünç almak için teminat olarak kullanabilir, tercih ettikleri faiz oranlarını belirleyebilir ve birincil piyasalarda vade tarihlerini seçebilirler. Emirler eşleştiğinde, borç alanlar ödünç aldıkları tokenları alırlar ve teminatlarını geri almak için vade tarihine kadar borçlarını geri ödemeleri gerekir. Bu arada, borç verenler vade sonunda anapara artı faiz için itfa edilebilir sabit gelirli tokenlar alırlar. İkincil piyasalar, gerçek zamanlı bir emir defteri aracılığıyla bu sabit gelirli tokenların alım ve satımını destekler. Ayrıca protokol, emir verme ve iptal etme için gaz ücretlerini ortadan kaldırmak, hızlı sonuçlandırma sağlamak ve veri kullanılabilirliğini korumak için özelleştirilmiş bir ZK Toplama olan zkTrue-up’tan yararlanır. Acil durumlarda kullanıcı varlıklarını güvence altına almak için Zorla Para Çekme ve Tahliye Modu gibi güvenlik özellikleri içerir.

zkTrue-up, kullanıcıların fonlarını istedikleri zaman çekmelerine olanak tanır, emir verme ve iptal etme için gaz ücretlerini ortadan kaldırır ve hızlı işlem kesinliği sağlar. Kaynak: Term Structure

Ana ağ lansmanından önce Term Structure, Cumberland DRW, Decima Fund, HashKey Capital, Longling Capital ve MZ Web3 Fund gibi sektörün önde gelen yatırımcılarından bir dizi tohum bağış toplama turunda 4,55 milyon dolarlık ilk finansmanı sağladı. Protokolün güvenliğini ve güvenilirliğini daha da artırmak için protokolün akıllı sözleşmeleri ve ZK devreleri, önde gelen iki blok zinciri güvenlik firması olan ABDK ve HashCloak tarafından titizlikle denetlendi. Ayrıca, protokol ABDK, HashCloak ve Web3 yazılım geliştirme şirketi Bware Labs ile işbirliği içinde zkTrue-up için güvenilir kurulum törenini tamamladı. Bu, “zehirli atıkları” (yani, sistemi yanlış kanıtları kabul etmesi için aldatabilecek veriler) atarak zkTrue-up’ın güvenliğini sağlar, böylece herhangi birinin onu kontrol etmesini önler ve bir halı çekme olasılığını ortadan kaldırır.

Protokol ayrıca 8.000’den fazla cüzdan ve 2 milyondan fazla işlemi kolaylaştıran test ağı ile önemli bir pazar çekişi göstermiştir. Li, “Son testnet ticaret yarışmamız, 560 cüzdanın aktif olarak katıldığı ve 314.000’den fazla işlem gerçekleştirdiği, platformumuzun daha geniş çapta benimsenmesi için sağlamlığını ve hazır olduğunu gösteren coşkulu bir katılım gördü” diye ekledi.

Ana ağın artık canlı olmasıyla birlikte Term Structure, platformun yeteneklerini daha da geliştirecek çeşitli yenilikçi özellikleri kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Bunlar arasında ticaret API’si, Katman 2 takasları, Aave’ye dönüş ve borç kaydı silme yer alıyor. Protokol ayrıca teminat olarak daha fazla potansiyel getiri sağlayan tokenleri destekleyecek, RWA tokenleri teminatlı finansmanı uygulayacak ve DeFi forward ve vadeli işlemlerini geliştirecektir. En son güncellemeler ve bilgiler için lütfen protokolün sosyal medyasını takip edin.

Term Structure hakkında

Term Structure, düşük işlem ücretleri sunarak sabit oranlı ve sabit vadeli borçlanma ve borç vermenin yanı sıra sabit gelirli ticareti demokratikleştiren farklı bir ZK Toplama çözümü sunuyor. Cumberland, HashKey Capital, Decima Fund, Longling Capital ve MZ Web3 Fund tarafından desteklenmektedir.

Kullanıcılar daha fazla bilgi için Term Structure’ın https://ts.finance/ adresindeki web sitesini ziyaret edebilir ve Term Structure’ın sosyal medya güncellemelerini takip edebilir:

X | Discord | Telegram | LinkedIn

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner