Yükleniyor...

Playstation 4’te Kritik Hataları Bularak Para Kazanmak Mümkün

Sony, hata (bug) avcılarını PlayStation'da yer alan sorunları bularak, 50 bin dolarlık bir ödül kovalamaya davet ediyor.

playstation 4 hata bularak para kazanmak mümkün

Sony, hata (bug) avcılarını PlayStation’da yer alan sorunları bularak, 50 bin dolarlık bir ödül kovalamaya davet ediyor.

Japon elektronik devi Sony, PlayStation Bug Bounty programının başlatıldığını duyurdu. Girişim, San Francisco merkezli siber güvenlik şirketi HackerOne ile ortaklık içeriyor. HackerOne ile 6 ay boyunca çeşitli testler yaptıktan sonra Sony şimdi programı halka açık hale getirdi. Geçtiğimiz yıl Facebook da Libra için böyle bir kampanya başlatma amacıyla, HackerOne ile ortaklıklı kurmuştu.

Sony, PlayStation 4 ve PlayStation Network’te kritik güvenlik açıklarını bulabilecek oyuncular veya güvenlik araştırmacıları için 50 bin dolara kadar ödül sunacak. PlayStation 3 ve diğer eski cihazlar bu kampanyada yer almıyor.

Microsoft 20 Bin Dolar Veriyor

Karşılaştırma için Microsoft, Ocak ayında Xbox’ta hata başına 20 bin dolara kadar ödeme yapmaya başladı.Hem Sony hem de Microsoft, düşük seviyedeki güvenlik açıklarını düzeltmek için hata avcılarına 500 dolar ödül verdi.

Libra da Ortaklık Kurmuştu

Daha önce de Facebook, Libra kripto para birimi için bir hata ödül programı başlatmak amacıyla HackerOne ile ortaklık kurmuştu. Buna göre projede herhangi bir sorun bulan kişi sorun başına 10 bin dolarlık ödül alacaktı.

Mayıs ayı sonunda HackerOne, beyaz şapkalı hacker’lara ödül verilmesi hakkında bir açıklama yaptı. Firmanın hata bulmak için kullanıcılarına her saat yaklaşık 6 bin dolar ödediği tahmin edilmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner