Yükleniyor...

Polonyalı İnfluencer, Aşkını 250 Bin Dolara NFT Olarak Sattı

26 yaşındaki Polonyalı influencer Marta Rentel, aşkını NFT olarak 250.

Marta Rentel nft askini satti

26 yaşındaki Polonyalı influencer Marta Rentel, aşkını NFT olarak 250.000 dolara sattı. Insider’da yer alan habere göre, 13 Temmuz’da tamamlanan sembolik işlemin gerçek hayattaki bir göstergesi olarak Rentel, isimsiz alıcıyla bir randevuya çıkmayı kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Marti Renti” adıyla aşkının NFT’sini satışa çıkartan Rentel, satın alan ve bir akşam yemeği randevusu için 250.000 dolar ödeyen kişinin kimliğini paylaşmadı. Insider’a yaptığı açıklamada Rentel, “İnternetteki hiçbir şey fiziksel değil, çevrimiçi kişiliğimin bir parçası” dedi.  Rentel kendi web sitesinde, Bu sonsuz dijital duygu galaksisine seyahat edecek kadar çılgın birini aradığını yazarak şunları söyledi:

“Benim adım Marti Renti. Ancak bu benim ‘gerçek’ adım değil, internetin benim sahnem olduğu paralel dünyadan gelen dijital versiyonum.” 

Polonyalı İnfluencer, orijinal görüntü dosyaları ve videolar da dahil olmak üzere her türlü maddi olmayan varlığını, maddi olmayan token’lar aracılığıyla satma planlarını paylaştı ve NFT gelir akışını hayır işlerine yatırmayı umduğunu söyledi.

Rentel, Mayıs ayında 18.300 dolara görünmez bir heykeli NFT olarak satan İtalyan sanatçı Salvatore Garau’dan ilham aldığını söyledi.

Genel olarak, NFT pazarı, alıcının hem sanal hem de sembolik çeşitli varlıklara erişmek için son derece güvenli “token’larının” kilidini açtığı şifreli bir dijital bilgi alışverişidir. İyi bir şekilde şifrelenmiş doğası nedeniyle, internet üzerinden bilgi alışverişinde bulunmanın en güvenli yollarından biri olarak kabul edilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x