Yükleniyor...

Poly Network’e Saldırı Düzenleyen Hacker, Çaldığı Tüm Fonları İade Etti

Büyük bir güvenlik açığından yararlanarak Poly Network hack saldırısını gerçekleştiren anonim kişi veya kişiler, çalınan tüm fonları iade etti.

poly

Büyük bir güvenlik açığından yararlanarak Poly Network hack saldırısını gerçekleştiren anonim kişi veya kişiler, çalınan tüm fonları iade etti.

DeFi protokolü, Ağustos ayının başında saldırıya uğradı. Bu saldırı sebebiyle Binance Smart Chain, Ethereum ve Polygon genelinde 610 milyon dolarlık devasa kripto varlık çalındı.

Şimdiye kadarki en büyük kripto varlık soygunu olduğuna inanılan saldırının kapsamı nedeniyle, olay topluluk içerisinde önemli bir gündem maddesi haline geldi.

İhlalin ardından hacker, projeden “sevgili hacker” başlıklı bir mektup aldıktan sonra, çalınan fonları “ebedi bir efsane” haline getirmek için iade etmeye hazır olduğunun sinyallerini verdi.

Hacker, başlangıçta fonların yaklaşık yarısını iade etti.

Tuhaf bir şekilde Poly Network, hacker’a 500.000 dolarlık ödülle birlikte projenin baş güvenlik danışmanı pozisyonunu teklif etti. Ancak Mr. White Hat isimli hacker parayı almayı kabul etmedi.

Mr. White Hat Ne Amaçladı?

Poly Network’ün artık Mr White Hat’i yasal olarak sorumlu tutmayı düşünmediği belirtiliyor. Proje kutlama tweetinde “yeni bir yolculuğa” hazır olduğunu söyledi.

Hacker’ın çaldığı fonları neden geri verdiğine yönelik birçok spekülasyon yapıldı. Hacker’ın yalnızca projeye bir ders vermek istedi en çok dile getirilen düşünceler arasındaydı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x