Polygon, EIP-1559 Güncellemesini Başarıyla Uyguladı  • Coinkolik
Yükleniyor...

Polygon, EIP-1559 Güncellemesini Başarıyla Uyguladı 

Polygon, son zamanların en önemli güncellemelerinden biri olan EIP-1559’u başarıyla uyguladı.

polygon eip 1559 guncellemesini basariyla uyguladi 7

Polygon, son zamanların en önemli güncellemelerinden biri olan EIP-1559’u başarıyla uyguladı. 

En popüler Ethereum ikinci katman ölçekleme çözümlerinden biri olan Polygon, EIP-1559 güncellemesini hayata geçirdi. Artık MATIC tokenları, her işlemin bir parçası olarak yakılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güncelleme ile birlikte ağda gerçekleşecek en önemli değişiklik, MATIC tokenlarının yakılması olacak. Ücretleri de iyileştirecek olan mekanizma, Ethereum’dan bildiğimiz üzere deflasyonist bir yakım mekanizmasını temsil ediyor. 

Fiyata Nasıl Etki Eder?

Piyasayı etkisi altına alan olumsuz hissiyat, dün altcoinlerde yeni bir düşüş dalgası başlattı. BTC 41.500 doları yeniden test ederken, birçok altcoinde çift haneli kayıp yaşandı. Polygon da benzer şekilde %8 değer kaybetti.

Diğer taraftan deflasyonist bir yapı, uzun vade için oldukça olumlu görünüyor. Ayrıca Polygon, Ethereum’un aksine 10 milyar sabit bir arza sahip. Bu ise, token arzındaki bir azalmanın bir şekilde fiyata olumlu olarak etki etmesine neden olabilir. 

Ethereum’dan edinilen deneyimin MATIC’e simüle edilmesi ile, yıllık yakılacak MATIC oranının MATIC’in toplam arzının %0.27’sini oluşturacağı tahmin edildi. Yakma işlemi ise Polygon ağında başlayan ve Ethereum ağında tamamlanan iki aşamalı bir yapıdan oluşuyor.

MATIC yayın saati itibariyle 2.15 dolar seviyesinden işlem görüyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x