Yükleniyor...

Popüler Kripto Para Borsası Binance Hakkında Arka Arkaya Kötü Haberler Geliyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, arka arkaya kötü haberler alıyor.

binance yasak 1

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, arka arkaya kötü haberler alıyor. Bugün edinilen bir bilgiye göre Malezya, illegal olduğunu iddia ettiği Binance’e karşı önlem alacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Malezya’nın SEC’i, ülkede yasa dışı faaliyet gösterdiği için Binance üzerinde yaptırım önlemleri alıyor. Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu (SC) bugün Binance’e bir Dijital Varlık Borsası’nı (DAX) yasa dışı bir şekilde işlettiği için yaptırım eylemlerini duyurdu. 2007 Sermaye Piyasası ve Hizmetler Yasası’nın 7(1) ve 34(1) Bölümleri uyarınca, tüm DAX operatörlerinin SC tarafından Tanınmış Piyasa İşletmecileri (RMO) olarak kaydedilmesi gerekir. Buna göre, SC, Temmuz 2020’de SC’nin Yatırımcı Uyarı Listesine dahil olmasına rağmen Malezya’da yasadışı olarak faaliyet göstermeye devam ettiği için Binance’e karşı bir kınama yayınladı.

Dört Binance kuruluşunun tümüne SC tarafından aşağıdaki talimatlar verildi:

  • 26 Temmuz 2021’den itibaren 14 iş günü içinde Binance web sitesini (www.binance.com) ve Malezya’daki mobil uygulamaları devre dışı bırakın;
  • Malezyalı yatırımcılara herhangi bir reklam ve/veya diğer pazarlama materyallerini e-posta veya başka bir şekilde dağıtmak, yayınlamak veya göndermek dahil olmak üzere tüm medya ve pazarlama faaliyetlerini derhal durdurun ve Malezyalı yatırımcıların Binance’in Telegram grubuna erişimini derhal kısıtlayın.

Binance Avrupa’da Bazı Hizmetlerini Durduruyor

Binance ayrıca, Almanya, İtalya ve Hollanda ile başlayarak Avrupa bölgesindeki vadeli işlem ve türev ürünlerini azaltmayı planlıyor. Bu ülkelerdeki kullanıcılar yeni vadeli işlem veya türev ürün hesapları açamayacak. Var olan pozisyonların kapatılması için ise süre verilecek.

Bunun yanı sıra bir başka olumsuz haber de Hindistan’dan geldi. Hindistan’ın kara para aklamayla mücadele kurumu, konuyla ilgili bilgisi olan kişilere göre, Binance Holdings Ltd.’nin bahis uygulamalarını içeren devam eden bir soruşturmada rolü olup olmadığını inceliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x