Yükleniyor...

Popüler Televizyon Programı Saturday Night Live’dan NFT Parodisi

Popüler televizyon programı Saturday Night Live, bugün yayınlanan yeni bir skecinde NFT çılgınlığını bir parodi ile açıkladı.

populer televizyon programi saturday night livedan nft parodisi 1

Popüler televizyon programı Saturday Night Live, bugün yayınlanan yeni bir skecinde NFT çılgınlığını bir parodi ile açıkladı. 

Videoda, Pete Davidson, Chris Redd ve şarkıcı Jack Harlow, kripto para endüstrisindeki en önemli gündem maddelerinden biri haline gelen özel bir tür token olan NFT’leri açıkladı. 

Eminem’in hit şarkısı Without Me’yi parodiye alan Davidson, NFT’lerin “herkesin çok para kazandığı” bir “gerçek tekel” gibi olduğunu belirterek başladı.

The Matrix’ten Morpheus gibi giyinen Chris Redd, bir NFT’ye nelerin eklenebileceğine dair çeşitli örnekleri listeledi:

“Non-fungible’lar, Ron Funches’ın Lunchables yiyen GIF’leri veya Colin Jost’un sinir bozucu yüzünün fotoğrafları olabilir. Digimon’ın yaptığı suçların dijital görüntüleri veya Nintendo Switch kullanan bir rahibenin fotoğrafı olabilir.”

Birkaç saçma örnek daha dinledikten sonra, skeçte ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’i canlandıran Kate McKinnon, “Bu liste tamamen saçmalıktı” diyor.

Harlow daha sonra NFT’lerin tekniğine indi ve bir blokzincirinde veya “dijital bir işlem defterinde” oluşturulduklarını açıkladı.

Rapçi, “non-fungible demek, benzersiz olduğu anlamına gelir, sadece sizin ve benim gibi biri olabilir” dedi ve ekledi “oluşturulduğunda onu bir sanat eseri olarak satabilirsin ve böylece benim rap bölümüm sona erer.”

Komedi amacıyla ele alındığı için yüzeysel olsa da, skeç NFT’lerin en temel yönlerini yansıtmayı başardı. Özetle, türünün tek örneği olması ve bazı insanların bunun için yüksek miktarlarda para ödemeye hazır olması gibi. 

Kripto para balinası Vignesh Sundaresan, diğer adıyla MetaKovan, kısa süre önce dijital sanatçı Beeple tarafından yaratılan bir NFT sanat eseri için 69 milyon dolar ödemişti. Sundaresan daha sonra NFT’lerin fiziksel sanattan “on kat daha iyi” olduğunu savundu:

“Eğer bu parçaysa, Beeple’ın bunun üzerinde 13 yıl çalıştığı gerçeğini destekliyor, Beeple’ın bunu bu sefer oluşturmuş olduğu gerçeğini destekliyor. Ve şu anda gerçekten satın aldığımız gerçeğini destekliyor.”

NFT’ler, Saturday Night Live gibi ana akımın önde gelen simgelerinden birine konu olmasıyla popülerliğini hız kesmeden sürdürüyor.

Skeci aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner