Yükleniyor...

Popüler YouTuber, SafeMoon Projesini Bitconnect Dolandırıcılığına Benzetti

Popüler Youtuber Lark Davis, yeni Binance Smart Chain projesi SafeMoon hakkında açıklama yaptı.

safemoon

Popüler Youtuber Lark Davis, yeni Binance Smart Chain projesi SafeMoon hakkında açıklama yaptı. Kazanç coşkusunun kullanıcıları “bariz” olana karşı kör hale getirdiğini söyleyen Davis, popülaritesi git gide artan SafeMoon’u Bitconnect dolandırıcılığına benzetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitconnect 2016 yılında sahneye çıkmış ve BCC token’ını tutmak, takas etmek, ödünç vermek ve madencilik yapmak için yüksek getiri vaat etmişti. Ancak, Teksas ve Kuzey Carolina düzenleyicilerinin durdurma emri vermesiyle Ocak 2018’de işler ortaya çıkmaya başladı. Bitconnect, kripto para biriminin en büyük dolandırıcılıklarından biri olarak tarihte bir yer kazandı.

Peki Davis, SafeMoon’u Bitconnect ile bir tutmakta haklı mı? Popüler Youtuber, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bitconnect kısa bir an için ilk 10 #kripto arasında yer aldı, para kazananlar bunun bir ponzi olduğunu kabul etmek istemediler, bunu haklı çıkarmak için her türlü bahaneyi sundular ve açık olanı söyleyenlere saldırdılar. Sonra rug pull yaşandı herkes büyük kayıplar yaşadı. SafeMoon da bundan farklı değil.”

Bununla beraber yerli kripto para topluluğundan Squanch da aynı düşünceleri paylaştı ve SafeMoon’u Bitconnect v2 olarak nitelendirdi.

Rug Pull Riski mi Var?

Öte yandan kripto para projelerini inceleyen topluluk War on Drugs da SafeMoon hakkında uyarıda bulundu. Topluluk, şu ifadeleri kullandı:

“Dolandırıcı danışmanlığı: SafeMoon. Sebep: Şirket sahibi likiditenin %50’sinden fazlasına sahip ve bu durumu düzeltmeyi reddediyor. Token’ları satıp bir rug pull yaratabilir. Tüm fonları kaybetme olasılığı: Mutlak.”

Tüm bu iddialara rağmen yine de SafeMoon’un kitlesi büyümeye devam ediyor. Birçok insan riskleri bildikleri halde bu yatırımı yapmayı düşündüklerini ifade ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x