Yükleniyor...

PORK adlı memecoin’de milyonlar kazanıldı: Manipülasyon iddiaları

Piyasaya sürülen PORK isimli memecoin'de manipülasyon iddiaları; 6 bin 600 dolar yatırım ile 19 milyon dolar kazandı.

PORK memecoin

Piyasaya sürülen PORK isimli memecoin’de manipülasyon iddiaları; 6 bin 600 dolar yatırım ile 19 milyon dolar kazandı.

Ethereum ağında piyasaya sürülen PONK isimli memecoin, kısa sürede 300 milyon dolar piyasa değerine ulaşarak dikkatleri üzerine çekti. BONK’un çatallaması olarak lanse edilen PONK, büyük bir yankı uyandırdı. PONK’un popüler olmasında ise sosyal medyada yapılan tanıtımlar etkili oldu.

PONK’un sert yükselişi, milyon dolarlık kazançları da gün yüzüne çıkardı. Ancak bu kazançlar için çeşitli iddialar ortaya atıldı. Lookonchain ve Rugai isimli hesaplar, PONK’taki inside trading (içerden bilgi trade’i) üzerine durdu. Özellikle PONK’a yapılan 6 bin dolarlık yatırımın 19 milyon dolar kazandırması ise şaşırttı.

PORK adlı memecoin’de vurgun yapıldı!

Ethereum ağında piyasaya sürülen PORK isimli bir memecoin’de yüksek kazançlar elde edildi. Birçok yatırımcı, ufak yatırımlarının karşılığında milyonlarca dolar kazandı. Bu kazançlar ise manipülasyon ve inside trading (içerden bilgi trade’i) iddialarını ortaya çıkardı.

Rugai isimli bir kullanıcı, X platformundan sansasyonel bir paylaşımda bulundu. Rugai, bir cüzdanın PONK piyasaya sürüldüğünde hızlı davranıp 6 bin 600 dolar karşılığında token arzının yüzde 6’sını satın aldığına dikkat çekti. Bu cüzdan, satın aldığı 6 bin 600 dolarlık PORK’ları birkaç cüzdana dağıttı ve LP (Likidite Havuzu) için kullandı. Cüzdanın satın aldığı PONK, 19 milyon dolar değere ulaştı. Cüzdanın 6 bin 600 dolarlık yatırım ile 19 milyon dolar kazanması ise dikkat çekti. Başlangıçta düşük bir sermaye ile token arzının yüzde 6’sını satın alan cüzdanın, ekipten birisi olduğu veya inside trading yaptığı iddia edildi. Herhangi bir yatırımcının PONK lansmanı sırasında bu denli bir trade gerçekleştirmesi mümkün görünmüyor.

Lookonchain’in de X platformu üzerinden yaptığı paylaşım da dikkat çekti. Lookonchain, yaptığı paylaşımda PORK’un lansmanı sırasında bir cüzdanın hızlı davranıp elde ettiği kazanca değindi.

Lookonchain’e göre bir cüzdan, memecoin işleme başladıktan 7 dakika sonra 9,5 trilyon PORK satın almak için 5 ETH (12 bin dolar) harcadı. PORK’un yükseldiğini gören cüzdan, elinde bulunan 6,3 trilyon PORK’u 765 bin dolar karşılığında sattı. Yaptığı işlemler ile dikkat çeken cüzdan, elinde 3,2 trilyon PORK tutuyor ve bu token’lar 2,55 milyon dolara tekabül ediyor.

PORK’un lansmanı sırasında, 24 cüzdan token arzının yüzde 7,3’ünü satın aldı. Bu cüzdanlar, yüzde 7,3’lük PORK arzı için toplam 1 milyon dolar ödedi. Zincir üstü verilere göre 24 cüzdanın toplam kazancı 12 milyon dolara yaklaştı.

Popüler memecoin, kısa sürede 300 milyon dolar piyasa değerine ulaştı. PORK, son 24 saatte 66 milyon dolar işlem hacmi elde etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner