Yükleniyor...

Porsche Bayisi, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Kabul Ediyor

Baltimore'daki tek özel Porsche merkezi olan Porsche Towson, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) ile ödeme kabul etmeye başladı.

porsche

Baltimore’daki tek özel Porsche merkezi olan Porsche Towson, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) ile ödeme kabul etmeye başladı.

Porsche bayisi, DOGE ve SHIB ile yapılan ödemeleri kabul etmek için kripto para ödeme işlemcisi BitPay ile ortaklık kurdu.

Hem sıfır hem de ikinci el Porsche satan bayi, Bitcoin’in yanı sıra dünyanın en popüler iki meme token’ı olan Dogecoin ve Shiba Inu’yu kabul etmeye başladı.

BitPay, geçtiğimi ay toplamda 76.583 ödeme gerçekleştirdi. Bitcoin, şirketin işlemlerinin yarısından fazlasını oluşturuyor.

2013 yılında Austin’de yaşayan bir aile 2007 Porsche Cayman S’yi 300 Bitcoin’e (yazı yazılırken 12.4 milyon dolar) sattıktan sonra manşetlere çıkmıştı. O günden beri onlarca otomobil bayisi, kripto paraları benimsedi.

Bu ayın başlarında dünyanın en iyi egzotik ve nadir otomobil satıcılarından olan Dutton Garage, Avustralya merkezli kripto borsası CoinSpot ile ortaklık kurarak 30 kripto para birimini kabul etmeye başladı.

Porsche, geçtiğimiz yıl NFT ticareti için bir platform olan Fanzone’u piyasaya sürerek NFT sektörüne dahil oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x