Yükleniyor...

Prag’da Tramvay Hattı Bitcoin (BTC) ile Ödemeleri Kabul Ediyor

Prag Şehir Turizmi, sembolik 42 numaralı Tramvay Hattı yolcularının dijital varlıklarla bilet satın almalarını sağlamak için Global Payments ile güçlerini birleştirdi.

What Can You Buy With Bitcoin

Prag Şehir Turizmi, sembolik 42 numaralı Tramvay Hattı yolcularının dijital varlıklarla bilet satın almalarını sağlamak için Global Payments ile güçlerini birleştirdi. Yolcular artık en modern mobil terminallerden biri aracılığıyla en eski tramvaylardan biriyle bir şehir gezisi için kripto paralarıyla ödeme yapabilecekler.

42 numaralı tarihi tramvay hattı, turistleri Prag’ın popüler turistik mekanlarına ulaştırmaktadır. Yolcular şimdi Global Payments hizmet sağlayıcısının mobil ödeme kartı kabul uygulaması aracılığıyla bilet için ödeme yapabilirler. Prag Şehir Turizmi BT Direktörü Petr Soukup şunları söyledi:

“Mobil terminallerin tanıtımını ileriye doğru büyük bir adım olarak görüyoruz. Terminaller, bilet satın alma sürecini önemli ölçüde hızlandıracak ve aynı zamanda turistlere daha uygun bir ödeme alternatifi sunacaktır. Nakitten farklı olarak, hemen hemen herkesin bir kredi kartı vardır.”

Bununla beraber önceki günlerde İsviçreli lüks saat üreticisi Hublot da Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay ile ortaklık kurarak müşterilerinin kripto para birimleriyle belirli ürünleri satın almalarına izin verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x