Yükleniyor...

Project Galaxy (GAL) Coin Nedir?

Project Galaxy, önde gelen Web3 kimlik bilgisi veri ağlarından biri olarak tanımlanmaktadır.

Galaxy Project

Project Galaxy, önde gelen Web3 kimlik bilgisi veri ağlarından biri olarak tanımlanmaktadır. Açık ve işbirliğine dayalı bir altyapı üzerine kurulu olan Project Galaxy, Web3 projelerinin daha iyi ürünler oluşturmak için dijital kimlik verilerinden ve NFT’lerden yararlanmasına yardımcı olmaktadır.

GAL coin ise platformun yerel kripto para birimidir. Projenin kurucu ortağı ve proje lideri Harry Zhang’dir. Projenin kurucu ortaklarından öne çıkan bir diğer isim ise Charles Wayn’dir. Her iki isminde önemli roller üstlendiği birçok projenin ulaştığı başarı Project Galaxy (GAL) projesinin de gelecek vaat etmesini sağlamaktadır. 

Project Galaxy’nin yapısı sayesinde topluluk üyeleri, veri ağına katkıda bulunabilmektedir. Kullanıcıların birden fazla veri kaynağı aracılığıyla kimlik bilgileri düzenlemesine imkan tanımaktadır.

Galaxy, geliştiriciler için açık bir kimlik bilgisi veri ağı oluşturmak istiyor. Bu amaçla da topluluk üyelerinin, veri ağına dijital kimlik bilgilerini aktarmaları için gerekli olan altyapıyı sağlıyor. Ayrıca bu altyapı, veri kaynakları ile kimlik bilgilerinin küratörlüğünü destekliyor. Bununla birlikte, zincir içi dijital kimlik bilgileri için küratörler, bazı sorgular ya da anlık bilgiler için destek verebilirler. Bunun yanı sıra zincir dışı kimlik bilgileri için de Twitter ve Github gibi dijital platformları veri kaynağı olarak kullanabilirler.

GAL

GAL coin, dört işleve sahiptir. Bunlar şu şekildedir:

  • Yönetişim: GAL token’ı olan yatırımcılar, projenin gelişimi için alınacak kararlarda söz hakkına sahiplerdir.
  • Kimlik Bilgisi Oracle Motoru: Proje geliştiricileri, Galaxy Oracle Motorunu kullanarak kimlik bilgisi sorgulamak istediklerinde GAL token’ı ödeme aracı olarak kullanırlar.
  • Uygulama Modülü Ücretleri: Proje geliştiricileri, Uygulama Modülleri ile Galxe’nin verilerini kullanmak istediklerinde, GAL token ile ödeme yaparlar.
  • Dijital Kimlik Bilgilerini Düzenleme: Kimlik bilgilerini düzenleyenler, herhangi bir kimlik bilgisi veri kümesinin değerini GAL token ile belirleyebilirler.

Project Galaxy’nin avantaj ve dezavantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Avantajları

  • Dijital kimlik bilgilerinin düzenlenmesinde ve katkı sağlanmasında herkes için uygun altyapıyı sunmaktadır.
  • Birçok farklı zincirde kimlik bilgilerine dayalı olarak ödüller vermektedir. 
  • Dijital kimlik bilgilerinin etkin kullanımına olanak sağlar. 

Dezavantajları

  • Piyasa belirsizlikleri nedeniyle her zaman risk faktörüne sahiptir. 

Project Galaxy (GAL) listelenen borsalardan öne çıkanlar şunlardır: Binance, Gate.io, Bybit, Huobi Global’dir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner