Yükleniyor...

Putin Dijital Varlıklarla Ödemeleri Yasaklayan Yasayı Onayladı

Kripto para düzenlemeleri konusunda en kararsız ülkelerden birisi olan Rusya, bu kez de dijital varlıklarla ödemelerin yasaklanması ile gündeme geldi.

Putin Dijital Varliklarla Ödemeleri Yasaklayan Yasayi Onayladi

Kripto para düzenlemeleri konusunda en kararsız ülkelerden birisi olan Rusya, bu kez de dijital varlıklarla ödemelerin yasaklanması ile gündeme geldi. Ülkede bir süredir konuşulan kripto para yasasında henüz kesin hatlar belli değilken gelen bu karar merak uyandırdı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dijital varlıklarla ödemeleri yasaklayan yasayı onayladı.

Putin Dijital Varlıklarla Ödemeleri Yasaklayan Yasayı Onayladı

Putin İmzaladı: Rusya’da Dijital Varlıklarla Ödemeler Yasaklandı

Kripto para düzenlemeleri küresel olarak düzenleyicilerin en büyük sorunları arasında yer alıyor. Henüz ortaklaşa bir karara varamayan düzenleyiciler bu nedenle bir düzenleyici arbitrajının yaşanmasından endişeli. Bu noktada ilk günden beridir kripto varlıklara karşı tavrı belli olan ülkeler bulunurken, Hindistan ve Rusya gibi bu konuda oldukça çelişkili açıklamalar yapan ülkeler de buluyor. Rusya ise son olarak Başkan Putin‘in yasayı imzalaması ile birlikte Türkiye örneğinde olduğu gibi dijital varlıklarla yapılan ödemelere yasak getirdi.

Bununla birlikte Rusya Devlet Başkanı Putin’in imzaladığı bu yasa sadece kripto para birimleri ile ödemeler yasaklanmıyor. Yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte kripto benzeri diğer dijital ödeme araçları da yasaklanacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x