Yükleniyor...

PYR Coin Nedir? Vulcan Forged (PYR) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Bu yazımızda PYR coin nedir, kripto para birimi Vulcan Forged nedir, PYR coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık.

Vulcan Forged1

Bu yazımızda PYR coin nedir, kripto para birimi Vulcan Forged nedir, PYR coin nasıl satın alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. İşte Vulcan Forged (PYR) coin yorum ve geleceği hakkında detaylar…

PYR coin, Vulcan Forged projesinin yerel hizmet coinidir ve çok çeşitli kullanım durumlarına sahiptir. ERC20 uyumlu bir coin olan PYR, Vulcan Forged ekosistemindeki oyunlarda kullanılabilir. PYR coin, yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Kripto paranın en yeni ödül sistemi sayesinde blok zinciri oyunları yeniden yükselişte: Oyna-Kazan (P2E). Axie Infinity gibi projeler, kullanıcıların NFT’leri, metaverse’leri ve irfanı birleştirerek oyun oynarken kripto para kazanmalarının yolunu açtı. Neredeyse bu sektördeki inovasyon zirveye ulaşmış gibi görünüyordu. Ancak kriptonun ne kadar devrim niteliğinde olduğunu bilmek, bu olası bir gerçek değil.

Oyuncular tarafından oyuncular için oluşturulmuş bir blockchain oyun ekosistemi olan Vulcan Forged’a girin. Bir yıldan biraz fazla bir süredir yayında olmasına rağmen, proje, oyuncuların ve geliştiricilerin oyundan geçimini sağlama şeklini değiştiren özellikleri başarıyla piyasaya sürdükten sonra pazarın dikkatini ancak kısa bir süre önce çekti.

PYR Coin Nedir?

Vulcan Forged. kendi oyunlarını geliştiren, 3. taraf oyun geliştiricilerine destek sunan, dApp’leri kuluçkaya yatıran ve yerel ekosistemi için NFT ticareti sağlayan, Ethereum üzerine kurulu, topluluk tabanlı bir blok zinciri oyun merkezidir.

Proje, bazıları Vulcan Forged ekibinin geliştirdiği sekiz P2E video oyunundan oluşan bir kütüphaneye sahiptir. Her oyun, oyuncuların oyun içi varlıkları NFT olarak satın almalarını, kazanmalarını veya satmalarını ve para kazanmalarını sağlar.

Vulcan Verse

Vulcan Verse, projenin amiral gemisi ürünüdür. Oyuncuların satın alabilecekleri ve haritanın bazı bölümlerine sahip olabilecekleri, takas edilemeyen tokenler şeklinde arazi parselleri olarak mevcut olan bir fantezi, çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur (MMORPG). Oyuncular bu sanal arazinin seviyesini yükseltebilir, yeni özelliklerin ve daha iyi araçların kilidini açabilir, Vulcanites adlı evcil hayvan koleksiyonlarını elde edebilir ve hatta stake yoluyla pasif gelir elde edebilir.

Vulcan Verse’in P2E modeli, esas olarak PYR ve LAVA harcayarak araziyi istifleme ve iyileştirme etrafında döner.

Staking’in kilidini açmak için, kullanıcıların arazilerini ‘ekmeleri’ gerekir, bu da bir araziyi bir sonraki seviyeye yükseltmeyi mümkün kılan bir kerelik bir ücret ödemeye indirgenir. Oyuncular arazilerini ikinci seviyeye yükselttiklerinde, tokenlerini stake edebilirler.

Oyuncular bir arsayı yedi kez seviye atlayabilirler. Her seviye, birinin kazanabileceği bahis ödüllerinin miktarına karşılık gelir. Kullanıcılar araziyi yedinci seviyeye yükselterek PYR ödüllerini en üst düzeye çıkarır. 

Vulcan Verse’in sanal arazisinin, Vulcan Forge NFT pazarında açık artırma yapıldığında bile seviyelendirilmiş durumunu koruduğunu unutmayın. Aynı şey, yalnızca Vulcan Verse’den değil, Vulcan Forged’da bulunan tüm oyunlardan tüm oyun içi öğeler için de yapılabilir.

Vulkanitler, Vulcan Verse’in oynanışında bir başka önemli rol oynar. Bu evcil hayvan yoldaşları, oyuncuyu harita boyunca takip eder ve onlara dört temel alanda yardımcı olur:

  • Savaşlar: Oyuncular, LAVA tokenlerini kazanmak için Vulcanites kullanarak birbirleriyle savaşabilirler.
    Vulkanitler, haritada bulunan ve oyunda faydası olan ve piyasada değeri olan oyun içi öğeleri toplayabilirler.
  • Casusluk: Oyuncular, eşyaları veya planları çalmak için başka bir oyuncunun planını gözetlemek için Vulkanitleri gönderebilir.  
  • Savunma: Kendi topraklarında casusluğu önlemek için, oyuncular tek bir komployu savunmak için bir Vulkanit’i görevlendirebilir.

Vulkanitler istatistiklere, bilgilere ve seviyeye göre değişir. Oyuncular, sanal topraklara benzer şekilde Vulkanitlerini bir sonraki seviyelerine yükselterek geliştirebilirler. Ancak sanal topraklardan farklı olarak Vulcanites, Vulcan Verse oyunuyla sınırlı değil. Oyuncular Vulcanitlerini Berserk ve Forge Arena gibi Vulcan Forged ekosistemindeki diğer oyunlarda kullanabilirler.

Vulcan Verse içindeki Tanrılar gibi diğer NFT koleksiyonları, oyunculara hız ve saldırı gibi istatistikleri iyileştiren pasif yetenekler verir. Diğer oyun içi öğeler de oyunculara özel yetenekleri geçici olarak etkinleştiren büyüler vererek fayda sağlar.

Vulcan Verse’deki her oyun yönü, doğrudan PYR ve LAVA tokenlerine bağlı benzersiz bir kullanım durumuna sahiptir. Bu, oyuncuları yolun her adımında tokenlerle ödüllendiren bir sistem yaratır. Başka bir oyuncuyla savaşmak, haritayı geçmek, bir kullanıcıyla arkadaş olmak, bir görevi tamamlamak, eşya aramak ve hatta birinin arazisinin ekran görüntülerini almak bile ödül kazandırır.

Vulcan Verse’deki tüm NFT’ler yeni özelliklerini koruduğundan, oyunu öğütmek veya LAVA’yı yükseltme öğelerine yatırmak bile uzun bir yol kat eder ve bu da karşılığında piyasada daha yüksek bir değerlemeye dönüşür. Oyuncular ne yaparsa yapsın, oyun onları meşgul kaldıkları için ödüllendirir.

Vulcan Forged3

PYR Nedir?

PYR, Vulcan Forged’ın birincil hizmet tokenidir. Oyuncuların tüm oyunlarda kullanabileceği, projenin tüm dApp ekosistemine güç sağlayan bir ERC-20 tokenidir. PYR’nin kullanım örnekleri şunları içerir:

  • NFT satın alma veya satma
  • Oyun içi öğeleri stake etme
  • PYR’yi VulcanDEX’te Staking
  • NFT’leri Yükseltme

PYR, hem Ethereum hem de Polygon ana ağında mevcuttur. Proje başlangıçta Ethereum’da başlatılmış olsa da, Vulcan Forged tarafından sunulan özelliklerin çoğu Polygon sürümünü kullanıyor.

Örneğin, NFT pazarı münhasıran PYR/MATIC’te belirtilen işlemleri yürütür. Bu nedenle, NFT’leri satın alırken veya satarken veya token ticareti yaparken kullanıcılar dikkatli olmalıdır, çünkü yanlış token sürümünün kullanılması geri dönüşü olmayan kayıplara neden olur. PYR’yi bir token sürümünden diğerine dönüştürmenin, Polygon’un köprüleme hizmeti kullanılarak yapıldığını unutmayın.

Ekip, PYR’yi katman 2 ölçeklendirme çözümü olan Polygon’a taşıyarak gaz ücretlerini önemli ölçüde düşürdü. Sonuç olarak platform, yüksek maliyetlere maruz kalmadan yüksek hızlı işlemleri sorunsuz bir şekilde yürütür.

PYR genellikle Vulcan Forged pazarında NFT alıp satmak için kullanılır. Pazar, tüm işlemlerden kazanılan ücretleri, stake eden katılımcıların ödül talep edebileceği bir ödül havuzuna dağıtır.

Daha önce bahsedildiği gibi, PYR’nin yardımcı programının büyük bir kısmı, Vulcan Forged video oyun kitaplığındaki belirli oyun yönlerine bağlıdır. PYR, eşya yükseltme, arazi belirleme, NFT satın alma veya satma vb. için harcanır.

LAVA Nedir?

LAVA , Vulcan Forged’a güç sağlayan ikincil yardımcı program tokenidir. Aktif olarak oyun oynayan ve diğer kullanıcılarla etkileşime giren oyunculara tokenler veren projenin ödül sisteminin bir parçasıdır. Aslında, Vulcan Verse’in veya başka herhangi bir oyunun tüm oyun özellikleri, belirli görevleri tamamlamak için LAVA’yı dağıtır.

Oyuncular ayrıca LAVA Takdir Programının bir parçası olarak PYR tokenlerini tutarak LAVA kazanırlar. Vulcan Forged pazaryeri cüzdanlarında PYR bulunduran kullanıcıların, takdir programına katılmaya hak kazananların yalnızca kendileri olduğunu unutmayın.

Sahipler, tutulan PYR tokenlerini miktarına göre günlük ödüller kazanırlar. Program, tutulan PYR tokenlerin sayısına bağlı olarak LAVA sağlayan toplam sekiz katmana sahiptir.

Örneğin, Temel Mücevher (Kademe 1), 1000 ile 2000 PYR arasında sahip olan kullanıcılara günde üç LAVA tokeni verir. Öte yandan, Cedalion Gem (Kademe 8) 50.001’den fazla PYR tokeni olan sahiplerine günlük olarak 450 LAVA veriyor.

Vulcan Forged

Vulcan Forged (PYR) Coin Yorum ve Geleceği 2022

Vulcan Forged, yavaş ama kesinlikle basit bir P2E oyun kütüphanesinden ve NFT pazarından çok daha büyük bir şeye dönüşen benzersiz bir blok zinciri oyun merkezidir. Geliştirici ekibi, blok zinciri oyun endüstrisindeki günümüzün büyük zorluklarının çoğunu ele alıyor.

Örneğin, 2 milyon dolarlık bir kuluçka programı başlatma girişimleri, daha fazla 3. taraf geliştiriciyi blok zinciri endüstrisine yönlendiriyor. Geliştiricileri geleneksel oyun pazarından taşımak, P2E sektörünü modern AAA oyunlarının kalitesine ulaşan video oyunlarıyla dolu profesyonel bir sektöre dönüştürme potansiyeline sahiptir.

Ayrıca övgüye değer olan şey, Vulcan Forged ekibinin kendi sahasında her türlü kripto hizmetini sağlamaya istekli olması. Merkezi olmayan bir borsaya, NFT pazarına ve hatta kendilerine ait bir cüzdana ev sahipliği yapmak, kullanıcıların platformdan hiç ayrılmadan P2E deneyiminin keyfini çıkarmasını sağlar.

Her şeyi dikkate alan Vulcan Forge, P2E sektöründe önde gelen bir güçtür ve olmaya devam edecektir. Sonuçta, PYR tokeninin piyasa değeri son iki ayda üç kattan fazla arttı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner