Yükleniyor...

Qubit Finance, 80 Milyon Dolarlık Kayıpla Sonuçlanan Bir Saldırıya Uğradı

DeFi protokolü Qubit Finance'in zincirler arası köprüsü olan X-Bridge, 80 milyon dolar kayıpla sonuçlanan bir saldırıya maruz kaldı.

qubit finance 80 milyon dolarlik kayipla sonuclanan bir saldiriya ugradi

DeFi protokolü Qubit Finance’in zincirler arası köprüsü olan X-Bridge, 80 milyon dolar kayıpla sonuçlanan bir saldırıya maruz kaldı. 

Ethereum ile Binance Smart Chain arasında varlık transfer etmeyi sağlayan X-Bridge, 80 milyon dolarlık bir saldırı yaşadı. Saldırgan kredi havuzlarından 80 milyon dolar çalmak için teminat olarak 185 milyon dolar kullandı.

Blokzinciri güvenlik şirketi CertiK, saldırı hakkında yaptığı incelemede X-Bridge’in akıllı sözleşme kodunda saldırıya imkan tanıyan mantıksal bir hata olduğu sonucuna vardı. Söz konusu hata saldırgana, Ethereum’a yatırılmayan tokenları Binance Smart Chain’den çekebilmesine izin verdi. X-Bridge, köprüye yatırılan her ERC-20 tokenı için BSC ağında kullanılabilecek bir BEP-20 tokenı veriyor.

Saldırgan 37.6 milyon dolar değerinde wETH, 28.5 milyon dolar değerinde 767 BTC-B, yaklaşık 9.5 milyon dolar değerinde çeşitli stablecoinler ve yaklaşık 5 milyon dolar değerinde CAKE, BUNNY ve MDX tokenları çaldı. 

Protokol, ödül teklif etmek için saldırgan ile iletişime geçtiğini söyledi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner