Rarible NFT’lerin Sahipliğini Doğrulamak İçin Adobe ile İşbirliği Yaptı • Coinkolik
Yükleniyor...

Rarible NFT’lerin Sahipliğini Doğrulamak İçin Adobe ile İşbirliği Yaptı

Adobe, NFT'lerin orijinalliğini doğrulamaya yardımcı olacak yeni bir özelliği test ediyor.

Rarible Adobe

Adobe, NFT’lerin orijinalliğini doğrulamaya yardımcı olacak yeni bir özelliği test ediyor.

Küresel bilgisayar yazılımı şirketi Adobe, dijital içerikleri desteklemek için NFT Marketplace Rarible ile ortaklık kurdu. Adobe’nin dijital içeriklerin meta verilerini doğrulamaya ve korumaya yardımcı olan yeni “İçerik Kimlik Bilgileri” özelliğinin beta sürümü başlatılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rarible, bu hafta başında sitesinde yeni özelliği duyurdu. İçerik oluşturucuları artık Adobe platformlarında oluşturulan dijital içeriğin sahipliğini kolayca doğrulayabilir. Bunlara Photoshop, Stock ve Behance uygulamaları da dahildir.

İçerik oluşturucuları NFT oluşturmak için Photoshop uygulamasını kullanırken sosyal medya profillerini ve cüzdan adreslerini uygulamaya bağlayabilecek. Bu uygulama ile NFT’yi oluşturan kişinin kendi eseri olduğu kesinliğini artıracak.

Özelliğin NFT dünyasında geniş çapta kullanılabilir olması sağlanacak, NFT’nin aynı cüzdan tarafından basıldığını ve oluşturulduğunu doğrulamasını sağlayacaktır.

Rarible’da yapılan çalışmaya bir adres eklendiğinde, platformda listelenen eserde içerik kimlik bilgileri meta verileriyle birlikte herkes tarafından görüntülenecek. Sahiplik atfedilmesi çok daha kolay görünecektir.

Rarible konuyla ilgili şunları söyledi;

“Adobe’nin dijital dünya yaratıcıları ve tüketiciler için daha açık ve daha güvenli bir yer haline getirme misyonunu tam olarak destekliyoruz. Yanlış bilgilendirmeyle mücadele etmek için CAI’nin bir parçası olarak birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Adobe’nin “İçerik Kimlik Bilgileri” projesi, 2019 yılında ortaklaşa kurduğu İçerik Doğruluğu Girişimi’nin (CAI) bir parçası. Proje, çevrimiçi görsellerdeki yanlış bilgilerle mücadele etmeyi amaçlamaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x