Yükleniyor...

Ray Dalio, Bitcoin’in (BTC) Altına Karşı İyi Bir Rakip Olmadığını Söyledi

Ünlü milyarder Ray Dalio, Bitcoin'in (BTC) altına karşı iyi bir rakip olmadığını dile getirdi.

dalio

Ünlü milyarder Ray Dalio, Bitcoin’in (BTC) altına karşı iyi bir rakip olmadığını dile getirdi.

Economic Times’a konuşan Dalio, Bitcoin ve dijital varlıkların potansiyelini kabul ederek son on yılda göstermiş oldukları performansa dikkat çekti.

Dalio, Bitcoin’in sınırlı arzı olması sebebiyle onun tıpkı altın gibi enflasyondan korunma aracı olduğunu vurguladı.

Dalio buna karşın, bazı ülkelerdeki gizlilik ve yasaklar gibi problemler sebebiyle, merkez bankalarının Bitcoin’i rezerv varlık olarak benimseme ihtimalini düşük görüyor.

“Yine de Bitcoin ile ilgili sorunlar var. İşlemler izlenebiliyor ve bu nedenle bir gizlilik problemi söz konusu. Kontrol edilebilirler, kapatılabilirler, alternatif para birimleri sebebiyle yasadışı hale gelebilirler. Dolayısıyla çeşitli nedenlerden ötürü merkez bankası rezervi olarak tutulacaklarını düşünmüyorum”

Altına Karşı İyi Bir Rakip Değil

Dalio, yatırımcıların portföylerine Bitcoin gibi dijital varlıkları dahil etmesi gerektiğine inanırken, altının enflasyona karşı daha iyi bir iç çıkardığını söyledi.

Milyarder ayrıca, Bitcoin’in toplam piyasa değerinin Microsoft’tan düşük olduğunu ve bu nedenle altınla kıyaslandığında daha az istenilen bir varlık olduğunu savundu.

Dalio bu görüşüne rağmen, önümüzdeki 10 yıl içinde kripto endüstrisinin büyümesi konusunda iyimser olduğunu söyledi:

“Altının daha iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Ancak dediğim gibi yeni bir ortamın içerisindeyiz ve bu NFT ve diğer varlıkları içerebilir. Altına rakipler ancak onun kadar iyi değiller. Ama bunları çözeceğiz. Önümüzdeki 5 ila 10 yıl içerisinde gelişecek”

Dalio ayrıca her yatırımcının portföyünü genişletmesi gerektiğini ifade etti:

“Dijital bir para birimi seçip altına sahip olmamak veya sadece altına sahip olup dijital para birimi sahibi olmamak hatadır. Herkesin tek bir para birimine sahip olmasının yanlış olduğunu düşünüyorum”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x