Yükleniyor...

Reef Finance Nedir? REEF Coin

Reef Finance, DeFi, NFT ve oyun sektörü için, Parity’nin Substrate teknolojisi kullanılarak oluşturulan bir blokzincir projesidir.

Reef finance

Reef Finance, DeFi, NFT ve oyun sektörü için, Parity’nin Substrate teknolojisi kullanılarak oluşturulan bir blokzincir projesidir. REEF coin ise Reef Finance üzerinde yönetişim ve ağ ücretlerini ödemek için kullanılan token’dır.

Reef Finance Nedir?

Reef Finance, EVM destekli bir blok zincir projesidir. 2020 yılında Denko Mancheski tarafından oluşturulmuştur. 2021 yılı Kasım ayında proje, bir DeFi platformundan tam olarak işleyen bir blokzincirine gelişimini yansıtmak için Reef Finance olan ismi Reef olarak adlandırılmıştır. Reef de diğer ağlar gibi, NFT’ler, DeFi, akıllı sözleşme geliştirme ve GameFi için kullanım örnekleri sunmaktadır. Reef blokzinciri, hızlı ve ölçeklenebilir olmasının yanı sıra işlem maliyetleri de düşüktür. Merkeziyetsiz finans dünyasındaki protokollere likidite akışını sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir proje olan Reef, likidite akışının daha kolaylaşmasını sağlamakta ve geliştiriciler için daha kullanışlı bir hale dönüştürmektedir.

Reef blokzinciri üzerinde kolayca uygulama geliştirilebilmektedir. Ayrıca, hızlı ve ucuz bir şekilde işlem yapılabilmesi projeyi bir adım daha ön plana çıkarmaktadır. De-Fi protokollerinde ticari amaçla var olan ve yeni gireceklerin likidite akışını sağlamak için basit bir süreç sağlamaktadır. Kripto ticareti, stake etme ve ödünç verme işlemlerinin daha kullanılabilir hale getirmeyi amaçlar. Ayrıca Reef ile, doğrulayıcılara sabit bir ödül havuzundan ödeme yapılmaktadır. Bu durum, bir ağda tıkanıklığa neden olabilecek yüksek ücretlerle verimsiz sözleşmeler oluşturmaya yönelik herhangi bir ekonomik teşviki ortadan kaldırmaktadır.

REEF Coin Nedir?

Reef’in yerel kripto para birimi REEF coin’dir. Kullanım durumları arasında çeşitlilik bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak; Gas sistemini kullanarak ağdaki işlem ücretlerini ödemek ve zincir üstü yönetişimi ödemek için kullanılması verilebilir. Hem yönetişim hem de hizmet kripto para birimi olan REEF coin, Ethereum blokzinciri üzerinde ve Reef blokzinciri üzerinde faaliyet göstermektedir. Reef coin, likiditeyi toplamakta ve otomasyon sağlamaktadır. Aynı zamanda, mevcut ticaret platformlarıyla ilgili dezavantajları gidermeyi amaçlamaktadır. REEF Coin, Ethereum ve BSC ağlarında da mevcuttur ve yerel Reef blokzincirine ait coin ile 1:1 oranında dönüştürülebilmektedir.

Reef Finance

Reef Nasıl Çalışır?

Reef, EVM uyumlu blokzinciridir. Merkeziyetsiz bir şekilde güncellenebilen zincir üstü yönetişime sahiptir. EVM uyumlu altyapısı ile Reef ağı, diğer zincirler ile köprü oluşturmaktadır. Ayrıca, akıllı sözleşme gibi birçok özelliğide desteklemektedir. Reef blokzinciri aynı zamanda geliştiricilerin birden fazla programlama dilinde kod yazılmasına izin verecek ek VM’leri desteklemeyi amaçlamaktadır. Reef, birden fazla kaynaktan likidite çeker. Bunları, Aave, Compound, Synthetix ve Uniswap gibi birden çok DeFi protokolünde çalışır duruma getirmektedir. Likiditeyi stabilize ederek yardımcı olur. Bunun yanı sıra, kullanıcıların en iyi faiz oranlarını kolayca bulmasına da yardımcı olur.

Reef Finance, bunu ‘Basket Engine’ kullanarak sağlamaktadır. Reef Basket Engine, ‘Reef Intelligence Engine’ ve ‘Reef Smart Yield Engine’den oluşmaktadır. Bu durum, stake edilen token’lardan getiri elde edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca, Basket Engine, Reef kullanıcıları için kolay madencilik, ödünç alma ve ödünç verme hizmetleri sağlamak için karmaşık protokolleri birleştirmektedir. Reef blokzinciri Nominated Proof-of-Stake (NPoS) konsensüs algoritması ile çalışmaktadır. Bu algoritma ile blokzincir kolay bir şekilde ölçenebilmekte ve işlem ücretleri düşük kalabilmektedir.

Reef Finance Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Reef Finance almak için ilk olarak kripto para borsasında hesap açmanız gerekir. Ardından, kimliğinizi doğruladıktan sonra REEF token’larını satın alabilirsiniz. Ayrıca REEF satın almak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

 • Reef Finance’in yer aldığı bir kripto borsasına kaydolun.
 • Kaydolduktan sonra, borsa tarafından size verilen hesap bilgileriyle giriş yapın.
 • Daha sonra, borsada kullanabileceğiniz farklı ödeme yöntemleri arasından birini seçin.
 • Cüzdana bakiye yüklemesi yapın.
 • REEF Coin satın alma emri verin.

REEF Coin Fiyatı

REEF Coin fiyatı, arz ve talebe göre belirlenir. Arz, bir dijital paranın mevcut olarak ne kadar miktarda olduğunu ifade ederken, talebi ise insanların o dijital paranın ne kadar değerli olduğuna inandıklarını gösterir. Eğer arz az ve talebi yüksek ise, fiyat yüksek olacaktır. Eğer arz fazla ve talebi düşük ise, fiyat düşecektir.

REEF Coin arzı 21 milyardır. En yüksek ATH fiyatı 15 Mart 2021’de 0,057 USD olarak kaydedilmiştir. REEF en düşük fiyatı yani ATL’si ise 29 Aralık 2022 tarihinde 0,0022 USD olmuştur.

Dijital paraların fiyatları, ayrıca dünya çapındaki haberler, regülasyonlar ve hükümetlerin kararları gibi dış etkenler de etkileyebilir. Örneğin, hükümetlerin kripto paraları yasaklaması fiyatları düşürürken, hükümetlerin kripto paraları teşvik etmeleri fiyatları yükseltebilir.

Tüm bunlar, kripto paraların volatil olmasına neden olur ve fiyatların hızlı değişebilmesine sebep olur. Bu yüzden, dijital paraların fiyatlarını takip etmek için çeşitli kaynaklar kullanmanız önerilir.

REEF Coin güncel fiyatı ise şu şekildedir:

reef

Reef (REEF)

0.001341 $

REEF Coin Hangi Borsalarda?

Kripto borsası, kripto paraların alım-satımının yapıldığı ve değiştirildiği elektronik platformlardır. Bu platformlar, kullanıcıların kripto paralarını fiat paralarla (USD, EUR, vb.) veya diğer kripto paralarla satın almasına veya satmasına olanak tanır. Kullanıcılar, kripto varlıkların fiyatlarını takip edebilir, alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilir ve portföylerini yönetebilir. Kripto borsaları, genellikle kullanıcıların kayıt olmalarını, kimlik doğrulamasını ve para yatırma/çekme işlemlerini gerçekleştirmelerini gerektirir.

REEF Coin satın alınabilecek Türk ve yabancı kripto para borsaları aşağıdaki gibidir:

 • Binance
 • Bitfinex
 • KuCoin
 • Uniswap (V2)
 • PancakeSwap
 • Gate.io
 • Poloniex
 • Binance TR
 • Paribu
 • Bitexen
 • Bitay

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner