Yükleniyor...

Request Nedir? REQ Coin Nasıl Alınır?

Request, 2017 yılında kurulan Ethereum tabanlı ve merkeziyetsiz bir ödeme sistemi protokolüdür.

Request nedir

Request, 2017 yılında kurulan Ethereum tabanlı ve merkeziyetsiz bir ödeme sistemi protokolüdür.

Request Nedir, Nasıl Çalışır?

Ödeme isteklerini kolaylaştıran bir protokol olan Request Network, Christophe Lassuyt ile Etienne Tatur tarafından kurulmuştur. Ethereum ağı üzerinde ERC-20 aracılığıyla, Polygon, Celo, Fantom ve Near dahil olmak üzere birçok ödeme ağının dijital para birimlerinde ödeme yapılmasını ve ödeme almasını sağlayan bir projedir. Request, istek ağı olarak da tanımlanmaktadır. Tüm küresel para birimleriyle çalışan daha ucuz ve daha güvenli bir ödeme çözümü sağlamak için güvenilir üçüncü taraflara olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır. Ayrıca, dünya geneli mevzuatlara uyumlu çalışmaktadır. Yalnızca ödeme hizmeti vermez, blockchain teknolojisinin değişmezliğinden yararlanarak doğru denetim ve muhasebe hizmetleri de üretmektedir.

Request Network, doğru denetim ve muhasebe hizmetleri üretmek için blokzincirinin değişmezliğinden yararlanmaktadır. Herkes Request Network projesi ile, evrensel, merkezi olmayan bir ağda fatura oluşturabilmektedir. Ayrıca Request, depolamaya ve erişmeye de olanak tanımaktadır. Şirketler, muhasebe, faturalandırma ödeme ve denetim gibi hizmetler için ödeme taleplerini tek bir yerde toplayarak aynı ağa bağlanabilmektedir. Tamamen merkezi olmayan Request, blockchain teknolojisi ile inşa edilmiştir. Ağın sahibi yoktur ve veriler doğrulanabilir bir şekilde değişmemektedir. Verilere erişim, ancak ihtiyaç duyanlar tarafından izinli erişim ile sağlanmaktadır. Request, ödeme sisteminde PayPal ile rekabet halindedir. Öne çıkan özellikleri arasında bulunan bir ödeme döngüsünün her aşamasını sağlamasıyla dikkat çekmektedir.

REQ Coin Nedir

REQ Coin Nedir?

Request Network’ün yerel kripto para birimi REQ Coin’dir. ERC-20 standardında çalışan bir fayda token’ıdır. REQ Coin, sahiplerine çeşitli birçok avantaj sağlamaktadır. Bunlardan bazıları;

  • Request Network ile bir ödeme ya da fatura oluştururken REQ token ile işlem ücreeti ödenmelidir. Bu ücret, ağın yüksek performansla çalışmasını garanti etmekte ve ağı saldırılardan korumaktadır.
  • REQ Coin sahibi kişiler, ağın geleceğine dair alınacak kararlarda oy verebilmektedir. Bu nedenle REQ Coin yönetişim alanında kendini göstermektedir.
  • Staking özelliği ile, REQ sahibi kişiler, tokenlarını stake edebilmektedir.
  • Ayrıca REQ Coin sahipleri, ürün indirimlerinden yararlanabilmektedir.
  • REQ Coin, ağdaki çekirdek mekanizmalarına zarar vermeden Request Network’ün taşınmasını ve aynı anda birden fazla blockchainde çalışmasını sağlamaktadır.

REQ Coin Nasıl Ve Nereden Satın Alınır?

REQ Coin, birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara; Binance, Coinbase Exchange, Uniswap (V2), KuCoin, Kraken, Bitfinex, Bithumb, Gate.i.o, Huobi gibi platformlar örnek verilebilir. REQ Coin satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu borsalardan birini tercih etmeli ve üye olmalıdır. Hesap oluşturan ve kimlik doğrulama işlemlerini gerçekleştiren yatırımcılar, ardından alım satım sayfasını açmalıdır. İstenilen miktarda REQ Coin satın alınabilir. Satın alınan REQ Coin’ler, işlemlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner