Yükleniyor...
Sponsored

Rio de Janeiro Belediye Başkanı, Şehrin Rezervlerine Bitcoin Eklemeyi Düşünüyor

Brezilya yerel basınının aktardığına göre, Rio de Janeiro belediye başkanı şehrin rezervlerinin %1’ini Bitcoin’e yatırmayı düşünüyor.

rio de janeiro belediye baskani sehrin rezervlerinin 1ini bitcoine yatirmayi dusunuyor 6

Brezilya yerel basınının aktardığına göre, Rio de Janeiro belediye başkanı şehrin rezervlerinin %1’ini Bitcoin’e yatırmayı düşünüyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Brezilya’nın önde gelen gazetesi O Globo’nun haberine göre Rio de Janeiro belediye başkanı Eduardo Paes şehrin rezervlerinin %1’ini Bitcoin’e yatırabilir. Rio İnovasyon Haftası etkinliğinde Miami belediye başkanı Francis Suarez ile birlikte konuşan Paes, “Kripto Rio’yu başlatacağız ve rezervlerin %1’ini kripto varlıklara yatıracağız” dedi. 

Haberde yer alan bilgilere göre, bu konuda bir çalışma grubu da kurulacak. Şehir ayrıca Bitcoin ile ödeme yapılması durumunda emlak vergilerinde indirim de sunabilir. Kentin finans ve planlama sekreteri Pedro Paulo da etkinlikte şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin ile ödeme yaparsanız ek indirimle vergi ödeme ihtimalini araştırıyoruz. Eğer Bitcoin ile ödeme yaparsanız tek kota indirimi ile %7 olan indirim %10 oluyor.”

Eğer bu gerçekleşirse Rio, bilançosunda Bitcoin tutan ilk Brezilya şehri olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x